Yüz nakli olan Recep Sertin babalık sevinci - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Yüz nakli olan Recep Sertin babalık sevinci

Türkiye’nin beşinci yüz ve ilk çene naklinin yapıldığı hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile evlenen Recep Sert, baba oldu. Sert çiftinin çocuklarına Hira Emine ismi verildi.
Bu haber 409 kere okunmuş.27 Ocak 2016, Çarşamba - 11:42

Bursa'nın İnegöl ilçesinde temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş alması neticesinde yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert'e Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 18 Temmuz 2013 tarihinde beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüz ve çenesi nakledildi. Türkiye'de yüz naklinde 5'inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi'nde uzun süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odasına alınınca, bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablası Hatice'ye refakat eden Esma Akyurt ile tanıştı. Sert ile Akyurt arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert, 'Aşkım' dediği Esma Akyurt Sert ile geçen 21 Aralık günü İnegöl'de evlendi. Sert, düğünden bir süre sonra, İnegöl Belediye Başkanı AK Partili Alinur Aktaş'ın desteği ile taşeron firmada hizmetli olarak göreve başladı.
Önce yüz ve çene nakli olan, daha sonra Esma Akyurt Sert ile evlenen Recep Sert, şimdi de baba olmanın mutluluğunu yaşadı. Doğum sancıları başlayan Recep Sert’in eşi Esma Sert, dün gece İnegöl Devlet Hastanesi'ne getirildi. Esma Sert, yeni doğan bölümünde normal doğumla Hira Emine adını verdikleri kız çocuğunu dünyaya getirdi. 3 kilo 800 gram olarak dünyaya gelen bebeğin sağlık durumunun gayet iyi olduğu bildirildi.

İLK ZİYARET ŞAHİN’DEN
İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Sert ailesini hastanede ziyaret etti. Sert’in personelleri olduğunu ifade eden Şahin, “Bir torunumuz dünyaya geldi. Sert ailesinin ilk göz ağrıları. Allah sağlıklı, uzun ömürler versin” dedi.

Anne olmanın mutluluğunu yaşayan Esma Sert, “Allah herkese nasip etsin. Anne olmak çok güzel bir duygu” derken, Recep Sert ise, "Şu anda dünyanın en mutlu insanları bizleriz. Eşim ve çocuğum gayet iyi. İnşallah bu mutluluk hiçbir zaman bozulmaz. Allah olmayanlara da versin” dedi.
Şahin, dünyaya gözlerini açan Hira Emine bebeğe küçük altın taktı. 

SALİH BAKICI
 

Etiketler: baba   recep sert   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.