Yenikapı'da miting hazırlıkları bitti - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Yenikapı'da miting hazırlıkları bitti

7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek ve saat 17:00'de başlayacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için hazırlıklar tamamlandı. Alan, 3,5 milyon katılımcıya hizmet verecek kapasitede hazırlandı. Bazı yollar trafiğe kapatılacak, tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Ayrıca alanda sesi 1,5 kilometre uzaklığa iletecek sistem kuruldu. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli de katılıyor.
Bu haber 1069 kere okunmuş.06 Ağustos 2016, Cumartesi - 18:31

Pazar günü düzenlenecek miting için son hazırlıklar yapıldı.

İstanbul Buyukşehir belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre miting alanı, 3,5 milyon katılımcıya hizmet verecek kapasitede hazırlandı.

Mitinge, Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan miting alanına ring seferleri yapılacak.  Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı.

Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olarak belirlendi. Otobüslerle gelen katılımcılar Kazlıçeşme’den Yenikapı Miting Alanı'na yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak. Yol boyunca su istasyonları ve ikram alanları kurulacak.

Deniz yoluyla miting alanına ulaşım kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı da ring seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve adalar iskelelerinden deniz araçları hareket edecek. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.