Yavru köpekler miniklere emanet - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Yavru köpekler miniklere emanet

Muş’ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava en çok sokak hayvanlarını etkilemeye başladı.
Bu haber 415 kere okunmuş.25 Ocak 2016, Pazartesi - 09:01

Sibirya soğuklarının hakim olduğu Muş’ta, en fazla sokak hayvanları etkilenmeye başladı. Hasköy ilçesinde kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yavru köpekler zor anlar yaşıyor. Özellikle çöplerin bulunduğu alanlarda yiyecek arayan yavru köpekleri çocuklar beslemeye çalışıyor. Yavru köpeklerin yiyecek arayışını gören vatandaşlar ise, fazla yiyecek ve ekmek kırıntılarının çöp yerine sokak hayvanlarına verilmelerini istediler. İlçede etkili olan kar yağışı ile birlikte sokak hayvanlarına çocukların ekmek vererek beslediğini belirten Yavuz Albeni, vicdan sahibi olan herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi. Dondurucu soğukların yaşanmasının da hayvanları olumsuz etkilediğini ifade eden Albeni, “Muş’ta dondurucu soğuklar nedeniyle sokak köpekleri çöplerden besleniyor. Bu konuda sokak köpeklerine sahip çıkmamız gerekiyor. Her türlü ekmek kırıntısı veya atabileceğimiz gıdaları sokak köpeklerine vererek onları besleyip sahip çıkmalıyız. Soğuk havadan en çok etkilenen sokak köpekleri ve hayvanlar oluyor, bu konuda vicdan sahibi olan herkesin bunlara sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Sokak hayvanlarının mecburen çöplüklerden beslendiğini kaydeden Abdullah Taşkın da, “Kar yağdığından beri sokak köpekleri çöplüklerden yemek buluyorlar. Bazen de gençler, ekmek toplayarak köpeklere veriyorlar. İşte böyle zorluklar yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yavru köpeklere evden ekmek getirdiğini ve baktığını vurgulayan Devran Dündar (12) ise, “Kar yağdığından beri bu köpekler benim yanımda. Havalar çok soğuk, bu köpeklere evden ekmek, kasaptan et getirerek besliyorum. Bu köpekleri ben besliyorum hepsi benim. Yaklaşık olarak 10-15 tane köpeğim var” şeklinde konuştu.
Öte yandan, yavru köpeklerin yanı sıra kedilerde soğuk havadan dolayı araç ve kartonların üzerinde ısınmaya çalışıyor. 

ŞAHİN ŞAHİN - UĞUR ULU
 

Etiketler: köpek   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.