Whatsapp müsterilerine şifreleme sistemini tanıttı - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Whatsapp müsterilerine şifreleme sistemini tanıttı

WhatsApp müşterilerine mesaj bakmak mümkün olmayacaktır.Şifreli haberleşme e2e2 uygulaması hakkında şifrelemenin nasıl uygulanacagını tanıttı.
Bu haber 1007 kere okunmuş.06 Nisan 2016, Çarşamba - 19:45

Whatsapp şifreli iletişim uygulamasını, nükleer seçeneği şirket uçtan uca şifreleme sistemi  (e2e2) devreye soktu.Başvuru bir milyar cihazda kullanılacak.

WhatsApp kurucularından Brian Acton ve Jan Koum tarafından dün yazılı bir not duyuruldu, şirket biz yapdıgımızvbir teknolojik gelişimi tamamladık,Bunu duyurmaktan gurur duyuyoruz "belirtti WhatsApp özel iletişimi koruyan  lider sistem dedi: Tam uçtan şifreleme sistemini anlattı.

E2e2 veri iletimi, geçiş ve Alma noktasında şifrelenir anlamına gelir. verilere erişme gönderene sınırlıdır ve yapılmıştı kişi onu almaya. WhatsApp ilk değil, ne de tektir: Apple'ın iMessage sistemi de bu tür şifrelemeyi kullanır, PGP yaptığı gibi.

Nicola Blackwood, bir Muhafazakar milletvekili ve Bilim ve Teknoloji Komitesi Başkanı, doğmakta olan IP tasarıyı gözden yakından çalıştı. Önemlisi, komite tasarı taslağı e2e2 iletişimi nasıl etkileyeceğini kaygıları artırdı.

Blackwood güvenlik hizmetleri iletişim servis sağlayıcılardan şifrelenmemiş verileri elde etmeye muktedir gereken bazı durumlarda ", e-posta yoluyla SC söyledi. Ama Bilim ve Teknoloji Komitesi şiddetle Birleşik Krallık işletmelerin güvenlik risklerini mücadele önlemlerle ticari dezavantajlı duruma edilmemelidir inanmaktadır. "

O WhatsApp tarafından bu gelişme şifreli hizmetler sunan iletişim servis sağlayıcıları Soruşturma Yetkileri Bill etkisi [ve] kapsamı ile ilgili başka sorularınız yükseltir "diye konuştu. Hükümet Bill şifreli iletişim hizmetlerinin potansiyel sağlayıcıları çiziyor kesin yükümlülükleri açıklamak gerekir. "

 

Etiketler: whatsapp   e2e2 şifrelem sistemi   pgp   apple  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.