Twitter yöneticileri istifaya başladı! - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Twitter yöneticileri istifaya başladı!

Bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen ve zarar etmekten kurtulamayan Twitter'da çöküşün işaretleri kendini göstermeye başladı. Dört üst düzey yönetici ani bir kararla istifa edip şirketten ayrıldı.
Bu haber 475 kere okunmuş.26 Ocak 2016, Salı - 19:53

Twitter, yıllardır bir türlü kar edip yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başaramadı. Yola aynı zamanda çıktıkları sosyal medya servisi Facebook dünyanın en önemli, en büyük şirketleri arasına girmişken Twitter hala bir gün kar ederiz umuduyla şirketin zararlarını finanse eden bir start-up görünümünden çıkmayı başaramadı.

Son olarak geçen yaz CEO’sunu değiştiren şirkette, umutlar artık tükenmiş olabilir. Kurucusu Jack Dorsey’in CEO’luğunda şansını son kez denemeye karar veren Twitter’da sene sonu hesapları ortaya çıkınca rahatsızlıklar daha da artmışa benziyor çünkü şirketin dört üst düzey yöneticisi aynı gün istifa ederek, Twitter’da işlerin kötüye gittiği söylentilerini yeniden gündeme taşıdılar. Mühendislik başkan yardımcısı Alex Roetter, global medya başkan yardımcısı Katie Jacobs Stanton, ürün başkan yardımcısı Kevin Weil ve Vine’ın lideri Jason Toff şirketten ayrıldıklarını açıkladılar.

Ayrılıkların nedeni hakkında resmi bir açıklama yok ancak istifa dışında, yöneticilerin görevden alınmış olmaları ihtimalinin de yüksek olduğu değerlendiriliyor. Yine de Jack Dorsey’in kişisel hesabından yaptığı açıklama, bu ayrılıkların istifa olduğunu vurguluyor.

Şimdi herkesin aklındaki sorular şunlar: Twitter batıyor ve yöneticileri de onunla birlikte batmamak için gemiden kaçıyor mu, yoksa Jack Dorsey, istediği performansı gösteremeyen yöneticileri şirketten uzaklaştırıyor mu?

Kaynak: Techinside

Etiketler: twitter   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.