Tarihi MGK sona erdi işte ayrıntılar - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Tarihi MGK sona erdi işte ayrıntılar

Türkiye'nin soluğunu tutarak beklediği MGK toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 13.12'de başladı. Toplantıdan paylaşılan fotoğraflarda dikkat çekici bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. Her MGK'da Erdoğan'ın arkasında yer alan Başyaver Ali Yazıcı darbe girişiminden tutuklandığı için Erdoğan'ın arkasında asker yaver yoktu.
Bu haber 785 kere okunmuş.20 Temmuz 2016, Çarşamba - 18:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Güvenlik Kurulu'nu (MGK) ilk kez bugün topladı. Saat 12.00'de toplanması beklenen MGK, yaklaşık 1 saat 15 dakika gecikmeli olarak saat 13.15'te başladı.

MGK salonundan servis edilen fotoğraflarda bir ayrıntı dikkat çekti. Her MGK'da Cumhurbaşkanı'nın hemen sağında Atatürk portresinin yanında başyaveri bekliyordu. Son MGK'da da darbe girişiminden tutuklanan Başyaver Ali Yazıcı, Erdoğan'ın arkasında nöbet tutuyordu. Bugünkü toplantıda paylaşılan 3 kare fotoğrafta ise Erdoğan'ın arkasında asker yaver bulunmaması dikkat çekti. Kuvvet komutanlarının tam kadro katıldığı MGK'da askerlerin rehin tuttuğu Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da yer aldı.

DETAY GÖZLERDEN KAÇMADI

MGK toplantısından geçilen fotoğrafta, çok dikkat çekici bir ayrıntı vardı. Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi her MGK'da Cumhurbaşkanı'nın hemen sağında başyaveri bekliyordu.

Son MGK'da da darbe girişiminden tutuklanan Başyaver Ali Yazıcı her zamanki gibi Erdoğan'ın arkasındaki yerinde nöbet tutuyordu.

Ancak bugünkü toplantıda paylaşılan fotoğraflarda Erdoğan'ın arkasında asker yaver bulunmaması dikkat çekti.

Etiketler: mgk   erdoğan   yaver  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.