Taksim bombacısının kimligi belli oldu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Taksim bombacısının kimligi belli oldu

Taksim'deki patlamanın faili canlı bomba Gaziantep nüfusuna kayıtlı ve IŞİD üyesi Mehmet Öztürk olduğu içişleri bakanı Efkan Ala tarafından açıklandı.
Bu haber 824 kere okunmuş.20 Mart 2016, Pazar - 17:19

İçişleri Bakanı Efkan Ala,İstanbul İstiklal caddesi'ndeki canlı bomba saldırısını düzenleyen teröristin 1992 doğumlu,Gaziantep  nüfusuna kayıtlı DEAŞ   üyesi Mehmet Öztürk olduğunu açıkladı. Olayla ilgili 5 gözaltı bulunduğunu söyleyen Ala, "Şahsın emniyet ya da jandarmamızda herhangi bir arama kaydının bulunmadığı gelen bilgiler arasında" dedi.

İçişleri Bakanı Ala, İçişleri Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, nevruz etkinlikleri, sokağa çıkma yasakları, devam eden operasyonlar ve İstanbul 'daki canlı bomba saldırısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ala, nevruz için ülke genelinde 120 bini Polis  80 bini jandarma  olmak üzere 200 bin güvenlik görevlisinin asayişi sağlamak üzere görevlendirildiğini belirtti. Ala, bin 270 noktada yol araması olduğunu, 143 noktada X- Ray cihazıyla arama yapıldığını vurgulayarak, "10 bin arama dedektörü, 614 adet bomba ve patlayıcı aramada tespitinde kullanılan köpekle birlikte arama yol kontrolleri yapılıyor. Herhangi bir provokasyona meydan vermemek için bu tedbirler alınıyor. Orada güvenlik birimlerimle de vatandaşlarımıza huzur  ve güven içinde kutlamak isteyenlere en güzel biçimde davranışlarda bulunacakladır. Vatandaşların da güvenlik birimlerimize yardımcı olmasını istiyoruz. Bu tedbirleri bizim arzu ettiğimiz istikamette uygulanıp uygulanmadığını tespit için de 161 müfettiş görevlendirildi. Bunlarda dolaşıyor. Tedbirleri yerinde değerlendiriyor. Hizmet kalitesinin durumunu bize aktarıyorlar. Şu an itibariyle Türkiye'de 18 il ve ilçede Nevruz kutlamalarına izin verildi. Bazı il ve ilçelerde nevruz kutlamalarının bu sene yapılmamasının vatandaşların güvenliği bakımından daha yararlı olacağı değerlendirildi valilik ve kaymakamlıklar tarafından. Bazı olayların üst üste gelmesi nedeniyle daha sonra yapılmak şartıyla ertelemeler bildirilmiştir" diye konuştu

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.