Suriyedeki savaşta bacağı koptu, yine de hayata tutundu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Suriyedeki savaşta bacağı koptu, yine de hayata tutundu

Suriye'deki savaşta bacağı kopan genç, protez bacakla artık yürüyebilmenin sevincini yaşıyor.
Bu haber 314 kere okunmuş.24 Ocak 2016, Pazar - 10:08

Suriye'nin Halep şehrinde teyzesiyle pazara giderken düşen bomba nedeniyle bir ayağı kopan Muhammed Nihrebi, (17) Bursa'ya bağlı Gürsu Belediyesi'nin hediye ettiği protez bacakla yeniden ayağa kalktı. Gürsu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Hizmetleri Birimi tarafından temin edilen protez bacağıyla artık yürüyebilen savaş mağduru Suriyeli Muhammed Nihrebi son derece mutlu. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile birlikte engelli parkında yeni takılan protez bacağıyla yürüyen gencin mutluluğu gözlerinden okundu. 

Yeniden yürüyebilmenin sevincini kelimelerle ifade edemeyen Suriyeli genç, kendisine büyük mutluluğu yaşatan herkese çok teşekkür etti. Nihrebi, "Yeniden yürüyebilmek çok güzel bir duygu. Protez bacağıma kavuşmama vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Mustafa Işık da, "Muhammed ve onun gibi Suriye'de yaşanan insanlık dramıyla hayatları değişen insanların acıları hepimizin yüreğini dağlamakta. Suriye'de teyzesiyle pazara giderken üzerlerine düşen bomba sonucu bacağını kaybeden Muhammed'in teyzesi hayatını kaybetmiş. 5 kardeş olan ve Gürsu'da yaşayan Muhammed ve ailesi gibi mağdur olan bu insanlara hepimiz gücümüz ölçüsünde destek olmakla yükümlüyüz" dedi.

Egeli Medikal Genel Müdürü Yavuz ise "Muhammet'i mutlu görmek bizi sevindirdi. Protez bacağıyla artık rahatça yürüyebilecek" ifadelerini kaydetti. 

BURAK TÜRKER

Etiketler: bursa   muhammed nihrebi   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.