Sınırımızda üst düzey Deaş üyesi yakalandı - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Sınırımızda üst düzey Deaş üyesi yakalandı

Kilis sınır hattında yaklaşık 1 ay önce yakalanan ve tutuklanan DEAŞ mensubunun terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash olduğu ortaya çıktı
Bu haber 1230 kere okunmuş.26 Kasım 2016, Cumartesi - 18:58

Kilis sınır hattında yasa dışı yollarla Türkiye'yegeçmeye çalışırken yakalanan ve tutuklanan DEAŞ mensubunun, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Avusturalya uyruklu Neil Chistopher Prakash olduğu anlaşıldı.Teröristin, ABD'nin ölüm listesinde bulunduğu ve örgütün üst düzey yöneticisi olduğu tespit edildi. 24 Ekim'de Kilis'in Elbeyliilçesindeki Suriye sınır hattından kaçak yollarla Türkiye'ye geçmek üzereyken birarkadaşıyla beraber sınır devriyeleri tarafından fark edilip yakalanan Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash'ın çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp Gaziantep H Tipi Cezaevine konulmasının ardından zanlıyla ilgili detaylı bilgiler ortaya çıktı.

2012'de din değiştirmiş

Tutuklu yargılanan Prakash'ın, 2012 yılında din değiştirerek Avusturalya'dan ayrılıp yasa dışı yollarla Suriye'ye geçtiği ve terör örgütüne katıldığı öğrenildi. Örgüte katıldığı tarihten bu yana özellikle Avrupa ülkelerinden örgüte eleman kazandırma konusundaki başarısı sayesinde örgütün takdirini topladığı belirtilen , daha sonra propaganda videolarında dayer verildiği belirtildi. Örgüte eleman kazandırmak için hazırlanan videolarda görüldüğü ve özellikle Avrupa'daki insanların örgüte kazandırılması yönünde kullanıldığı tespit edilen Prakash'ın, son dönemlerde de örgütün üst düzey yöneticilerinden birisi haline geldiği raporlarda yer buldu. Terör örgütündeki etkinliği nedeniyle ülkesi Avustralya'da "en çok aranan teröristler listesi"nde kendisine yer bulan Prakash'ın, ABD'nin de ölüm listesindeki terör örgütü mensuplarından birisi haline geldiği kaydedildi.

Kaynak:CNN

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.