Sevenleri Oya Aydoğan'ı anlatıyor - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Sevenleri Oya Aydoğan'ı anlatıyor

Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen Oya Aydoganın cenaze törenine katılan sevenleri, sanatçının tabutunun başında gözyaşı döktü. Aydoğan tedavi gördüğü sırada ünlü sanatçıya yazdığı mektubu okurken fenalık geçiren Sevim Emre ise eşi Orhan Gencebay tarafından salondan çıkarıldı. Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, annesinin tabutu başında dua etti. Oya Aydoğan'ın tabutu başında Kur'an-ı Kerim okundu.
Bu haber 1214 kere okunmuş.16 Mayıs 2016, Pazartesi - 18:39

HALİL ERGÜN'ÜN GÖZ YAŞLARI
Oya Aydoğan'ın yakın dostlarından sanatçı Halil Ergün, gözyaşları içinden Aydoğan'ı tasvir ederek, " Mesleğine aşıktı bu ortamda var olmayı çok seviyordu. Hepimizin gideceği yer belli, orada selamlaşacağız belki bilmiyorum ama, erken gitmesi bizi kahretti doğrusu. Daha çok büyük hayalleri vardı. Nur içinde yatsın başımız sağ olsun" şeklinde konuştu.


"BEN ONA' OY OY' DERDİM"
Sanatçı Orhan Gencebay, Oya Aydoğan'a "Oy oy" diye seslendiğini ifade ederek, "Ben ona Oy Oy derdim. Ben onun ağabeyiydim o benim kardeşimdi. Ailemden birisi gibiydi. Son yıllarda haftanın hemen hemen her günü görüşürdük. Mesleğinde çok başarılı olduğu gibi insan olarak da çok iyi bir insandı herkesi severdi herkeste onu severdi" diye konuştu.


SEVİM EMRE'DEN OYA AYDOĞAN'A DUYGULANDIRAN MEKTUP
Oya Aydoğan'ın yakın arkadaşı Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre, Aydoğan hastanede iken onun için yazdığı mektubu göz yaşları içerisinde okudu. Sevim Emre, mektubun sonunda gözyaşlarına boğularak, fenalaştı. Emre, eşi Gencebay tarafından salondan çıkarıldı. Emre yazdığı mektubunda Aydoğan'a seslenerek, " Düşünüyorum da kaç yıldır oya gibi işledik dostluğumuzu, kah güldük kah ağladık. Sen hep yanımızdaydın, vefalıydın, benim can dostumdun. Bu mektup senin için inşallah iyileştiğinde sende okuyacaksın, hayat böyle işte ne olacağını asla bilemiyorum insan. Hayat yolunu acıları geride bırakıp unutarak..." ifadelerine yer verdi.


"OĞLU İÇİN KENDİ HAYATINI İKİNCİ PLANA ATARDI"
Ünlü isimlerden Safiye Soyman'da Aydoğan'ın kendisine aldığı kolyenin hikayesini gözü yaşlı anlattı, "Bana 10 sene önce aldığı kolyeyi taktım bugün. 'Sana nazar değmesin' diyerek bana bu kolyeyi almıştı. Ben bunu bugün taktım" şeklinde konuştu.
Sanatçı Nuri Alço'da Aydoğan ile ilgili anısını anlatarak, Aydoğan'ın kendisine hep neden evlenmediğini sorduğunu söyleyerek, "Biricik oğluna çok bağlıydı ki, yani onun üzerine kendi yaşantısını hayatını ikinci plana atan bir insandı. Gerçekten çok severdi oğlunu" dedi.
Törene katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'da Aydoğan ile önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Sosyal duyarlılığı ile bizimle beraber olmuştu. Çok kötü bir tesadüf oldu. Görüştükten sonra bu rahatsızlığı yaşadı ve hayatını kaybetti. Son vasiyeti'de Beşiktaş'ta defnedilmekti, Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.
Aydoğan'ın cenazesi buradaki törenin ardından ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınmak üzere Levent Camii'ne götürüldü.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.