Rüzgar Çetin tahliye oldu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Rüzgar Çetin tahliye oldu

Rüzgar Çetin 1 polis memurunun şehit olduğu diğerinin ağır yaralandığı olayda “bilinçli taksir” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme içeride kaldığı süreyi göz önüne alarak Çetin'in tahliyesine karar verdi.
Bu haber 1434 kere okunmuş.04 Ekim 2016, Salı - 17:31

Rüzgar Çetin 1 polis memurunun şehit olduğu diğerinin ağır yaralandığı olayda “bilinçli taksir” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme içeride kaldığı süreyi göz önüne alarak Çetin'in tahliyesine karar verdi.

ŞEHİDİN AİLESİ KATILMADI

Celse arası mahkemeye Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetlerinden vazgeçtiklerine dair dilekçe gönderen şehit İsmet Fatih Alagöz’ün ailesi ve avukatları ile yönetmen Sinan Çetin duruşmaya katılmadı.

Davaya ilişkin görüşünü açıklayan duruşma savcısı Ekrem Şakar, Rüzgar Çetin’in bir polisin ölümü ve bir polisin de yaralanması ile sonuçlanan kazaya sebebiyet verdiğini belirtti. Alkollü olması, Trafik İhtisas Kurulu raporu ve dosyadaki diğer raporlar, Karayolları Trafik Kanunu’nun birden fazla maddesini ihlal etmesi gerekçesi ile bilinçli taksir ile bir kişinin ölümü bir kişinin de yaralanması suçundan 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

İşlemiş olduğu suçun niteliği, bilinçli taksirle hareket etmesi, iddia olunan suçun cezasının üst sınırı dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Duruşma Savcısı Ekrem Şakar esas hakkındaki mütalaasında, sanık Rüzgar Çetin'in çarptığı aracın görevli polis aracı olması, sanığın alkollü olması, adli tıptan gelen rapor ve olay yeri kaza tutanağını dikkate alarak "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olmak" suçundan 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapsini istedi. Savcı, Çetin'in suçun niteliği ve cezanın üst sınırı dikkate alınarak tutukluluk halinin devamını talep etti.

HELALLİK ALINDI, TAHLİYE EDİLSİN

Mütalaaya karşı söz alan sanık Çetin'in avukatı Mehmet Uysal, olayın bilinçli taksir olmadığı, basit taksir suçundan yargılamanın yapılmasını ve bunun da 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngördüğünü ileri sürdü. Avukat Uysal, "Şikayetçiler de şikayetlerinden vazgeçmislerdir. Helallik almışlardır, dolayısıyla ortada şikayetçi kalmamıştır. Müvekkilimin kaçma şüphesi de yoktur, bu nedenle tahliyesini talep ediyoruz" dedi.

Etiketler: sinan çetin   rüzgar çetin   mahkeme   dava   beraat  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.