Pkk Şehir savaşında kaybetti - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Pkk Şehir savaşında kaybetti

PKK'nın şehir savaşcıları kaybediyor . Bunun sonucunda teslim olmalar ve örgüt içi kavgalar da arttı. Nusaybin'de teslim olan terörist sayısının 75'e ulaşdı.
Bu haber 620 kere okunmuş.27 Mayıs 2016, Cuma - 15:56

Nusaybin'de önce 25, ardından 42 ve son olarak 8 terörist teslim oldu. Güvenlik birimleri bu durumu bir dönüm noktası olarak yorumlanıyor. Peki Nusaybin'deki terörle mücadele neden büyük önem taşıyor? Güvenlik birimlerine göre sorunun yanıtı sınır ötesinde... 

Nusaybin Suriye sınırına bitişik ve telin diğer tarafı PYD kontrolünde. Buradan kaçakçılık, silah ve terörist transferi yapılabiliyordu. Bunun için, örgüt büyük hazırlık yapmış, kilit taşlarının altına bile bomba döşemişti.

Görülmemiş düzeyde terörist teslim oldu ama hala ilçede 130'a yakın dağ kadrosundan PKK'lı bulunuyor. Bunlarla birlikte, PKK'ya şehir savaşı için katılan yaklaşık 100 YPS'li genç de var.  Teslim olan 75 kişi de YPS'den. 

İstihbarata göre PKK'nın hedefi dağ kadrosundan 130 teröristin mümkün olan en az zaiyatla ilçeden kaçırılması. Bunun için sivil kıyafetle  teröristlerin kaçırılabileceği bilgisi güvenlik birimlerine ulaştı. Bu duruma karşı da her türlü tedbir alınıyor. 
 

Etiketler: pkk   sehir   savas   teslim   özel harekat  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.