MYP Lideri: Halkların soyulmadığı daha adil bir çağ açmak zorundayız - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

MYP Lideri: Halkların soyulmadığı daha adil bir çağ açmak zorundayız

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Hayat şartları zengini daha zengin yaparken yoksulluğu daha da ağır hale getirmektedir. Bu şartlar altında sürdürülebilir bir sosyal yaşamın düzenlenmesi mümkün değildir” dedi.
Bu haber 247 kere okunmuş.22 Ocak 2016, Cuma - 17:24

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, “Hayat şartları zengini daha zengin yaparken yoksulluğu daha da ağır hale getirmektedir. Bu şartlar altında sürdürülebilir bir sosyal yaşamın düzenlenmesi mümkün değildir. Bu durum insanlığın ve toplumun kin, nefret ve suça eğilimini artırmaktadır. Bir an önce mantıkta bir devrim yaparak adil bir yaşam için ideal bir yönetime kavuşmak gerekiyor” dedi.

“SİYASET GEÇİM VE ZENGİNLEŞME ARACI OLMAKTAN KURTULMALIDIR”

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakirliğin en büyük sebebi toplanan vergilerin doğru kullanılmaması ve siyasi kadroların genel olarak işsiz güçsüz insanlar tarafından işgal edilerek buralar da rant arayışının olmasıdır. Bu durum değişmeli ve halkı özel hayatında ekonomik doygunluğa ulaşmış idealist insanların amatör mantıkla yönetmeleri gerekmektedir. Böylece toplanan vergiler doğru kanallara doğru insanlar tarafından politize edilmeden aktarılarak ilave gelir kalemleri oluşturulup bu gelirler halk arasında adil bir şekilde paylaştırılmalıdır.”

“SİYASİ FİGÜRLER DEĞİŞMEK ZORUNDA”

“Türkiye de model bir eşit dağılım kurabilmek için siyasilerin tasfiyesi gerekmektedir” diyen Yılmaz, “Bu siyasilerle bu tür ideallere ulaşmak mümkün değildir. Halkımız daha iyi bir yaşam için siyasi tercihlerini yeniden gözden geçirmek zorundadır” ifadesini kullandı. 

Etiketler: myp   lideri   halkların   soyulmadığı   daha   adil   bir   çağ   açmak   zorundayız   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.