Muhtardan, Kılıçdaroğluna dava - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Muhtardan, Kılıçdaroğluna dava

Afyonkarahisar’da İmaret Mahallesi Muhtarı Hakan Aktepe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ‘hakaret ettiği’ gerekçesi ile savcılığa şikayette bulundu.
Bu haber 482 kere okunmuş.24 Ocak 2016, Pazar - 14:43

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi İmaret Mahallesi Muhtarı Hakan Aktepe, Kemal Kılıdaroğlu’nun CHP Kongresi ve CHP Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerini yargıya taşıyarak, Kılıdaroğlu'ndan şikayetçi oldu. Kendisinin bir muhtar olarak yerelde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı temsil ettiği için böyle bir girişimde bulunduğunu aktaran Aktepe, “Kemal Kılıçdaroğlu her platformda ve her toplantıda bunu vurguluyor. Özellikle 35. Olağan Kongre'de ve son yaptığı grup toplantısında ‘Namus yoksunu, sen şeref nedir, şerefin ne anlama geldiğini bilir misin?' gibi bu tür söylemleri sıklıkla dile getirmektedir. Bizde Cumhurbaşkanımızın en ufak bir temsilcisi olarak, bir muhtar olarak bunu esefle kınıyoruz ve bu konuda harekete geçmeyi kendim bireysel olarak karar verdim. Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçemi sundum. Dilekçem kabul oldu, Allah’ım muvaffak etsin. Kendisini yani şiddetle kınıyorum. Cumhurbaşkanımız halkın seçtiği bir cumhurbaşkanıdır, onu da özellikle belirtmek istiyorum. İlk defa halk tarafından seçilmiş bir cumhurbaşkanıdır, herkesin cumhurbaşkanıdır. Tabi kimse sevmek zorunda değil ama en azından saygı duymalarını bekliyorum. Cumhurbaşkanımızı seviyorum” diye konuştu.

Muhtar Aktepe, şikayet dilekçesinin kabul edilerek dava dosyasının Ankara’ya gönderildiğini belirtti.

“KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANINA HAKARET’ SUÇUNU İŞLEDİĞİ AŞİKARDIR”

Bolvadin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kabul ettiği şikayet dilekçesi şöyle:
“Bolvadin ilçesi İmaret Mahalle Muhtarlığı yapmaktayım vatanım, milletimi ve ülkemizin yöneticilerine saygılı ve bağlı vatan evladıyım. Türkiye Cumhuriyetimizin ilk olarak halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdogan'a karşı ana muhalefet liderine yakışmayan söylemlerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroglu, partisinin 35. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanımız hakkında sarf ettiği ‘diktatör bozuntusu ve senin için şeref ve namus ne anlama geliyor’ gibi söylemlerini kongrede ve son zamanlarda yaptığı tüm konuşmalarında beyan etmekte, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı hakkında ısrarla ve üzerine basa basa 'diktatör, diktatör bozuntusu' şeklinde hitap etmeyi sürdürmektedir. Bu durum Kemal Kılıçdaroglu'nun belirli bir amaç doğrultusunda ısrarlı bir şekilde hakaret kasti ile hareket ettiğinin açık bir göstergesidir. Kemal Kılıçdaroglu halen bu ifadeleri kullanacağını da partisinin 19 Ocak'taki grup toplantısında, kurultaydaki konuşmasını tekrar ederek, ‘aslında kızdığı nokta kendisine diktatör dediğim için değil, diktatör bozuntusu dediğim için’ şeklindeki beyanına devam etmesi hakaret kastının yoğunluğunu gösteren bir diğer husus olarak değerlendirilmelidir. Bu mantık dışı çirkin ve hakaret içerikli ifadeyi sarf eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun amacı çok açık ve net bir şekilde ortadadır. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçunu işlediği aşikardır. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve ayrıca muhtarlığımdan dolayı kamu görevlisi olarak ülkemizin en büyük mülki amiri konumunda olan Cumhurbaşkanımıza karşı 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçunu işleyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum, gereğini bilgilerinize arz ederim.” 

GÖKTEN CEYLAN-HAYATİ KANAT-MÜCAHİT KUZU

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.