Minecraft 'da 7 milyon şifrenin hacklendigi ortaya çıktı - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Minecraft 'da 7 milyon şifrenin hacklendigi ortaya çıktı

Filika sitenin kullanıcıları için yeni bir bilgi verdi.Ocak ayında oyunun sunucularının hacklenmesinin ardından şifrelerin karanlık internet sitelerinde satıldıgını açıkladı.
Bu haber 846 kere okunmuş.29 Nisan 2016, Cuma - 18:50

Filika  yedi milyon kullanıcılara ait şifrelerin ocak ayında hacklendigini bildirdi.Filika  Minecraft agının akıllı telefon sürümü oyuncularının oyunun farklı versiyonlarını oynamasına izin vermedigini  sunucuları çalıştıran bir çok oyunculu bir topluluktur.

Kesin olmayan bilgi Ocak ayında ise sunucularda şifrelerin  saldırıya uğramış oldugu  anlaşıldı.Awdough ihlali de ancak son zamanlarda ortaya çıktı.

Bilgisayar güvenliği uzmanı Troy Hunt çalıntı verileri esnaf birinden e-posta listesine bir kopyasını almış olabilir ,iddia ve e-posta adresleri karanlık internet web sitelerinde dolaşdıgı iddia edilmektedir.

Bay Hunt üç ay boyunca Minecraft kullanıcılarını olaydan haberdar etmek istediklerini açıkladı.Veri, Said MD5 hash üzerinde kullanarak şifreli edilmiş, ancak Bay Hunt kullanılan şifrelerin bazıları çok zayıf olduğunu iddia etti, o Google'a karma göndererek onları keşfetmek mümkün.

Filika bu onların şifrelerini sıfırlamak için gizlice zorlayıcı kullanıcılar tarafından herhangi bir potansiyel zararı olamadı iddia etti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.