Metebolizmayı hızlandırmak için ne yapmak gerekir - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Metebolizmayı hızlandırmak için ne yapmak gerekir

Metabolizmanızı hızlandırmanız için ne yapmanız gerekir
Bu haber 850 kere okunmuş.19 Şubat 2016, Cuma - 21:24

Metabolizma hızımız bazen genetik olarak yavaş olabilirken, aynı zamanda dış etkenlere bağlı olarak yavaşlayabiliyor. Özellikle egzersiz olmayan yaşam tarzı ve öğün atlamalar metabolizma hızınızı en çok yavaşlatan nedenlerin başında gelir. Vücut hareket ettikçe enerji yakar ve yaktıkça sistem olması gerektiği gibi çalışır. Hareketsiz bir yaşamda yaşla birlikte metabolizma yavaşlayacaktır ve bu kilo olarak geri dönecektir.

 

Metabolizma hızınızı artırmak için mutlaka egzersiz yapmaya başlayın, bu tempolu yürüyüşler yada düzenli yüzme olabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise asla öğün kaçırmamak ve güne kaliteli bir kahvaltı ile başlamaktır. Kaliteli bir kahvaltı tüm gününüzü etkileyecektir, ve o gün içerisindeki yeme davranışınızın olumlu yönde akmasını sağlayacaktır.

 

Elbette genetik olarak metabolizma hızımız yavaş olabilir, böle bir durumda yine hızlandırmak sizin elinizdedir. Eğer spor hayatınızda bir düzen çerçevesinde yer alırsa, yavaş olan metabolizmanız daha hızlı işleyebilir.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.