Meral Akşener'den kongre açıklaması - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Meral Akşener'den kongre açıklaması

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener basın açıklaması yaptı. Çağrı heyetinin bir kamu görevi yürüttüğünü söyleyen Akşener 19 Haziran kongresi ile ilgili de bilgi verdi.
Bu haber 1101 kere okunmuş.17 Haziran 2016, Cuma - 17:42

 

Meral Akşener'den "Korsan" kongre iddialarına cevap

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, 19 Haziran'da tüzük kurultayını yapacaklarını söyledi. Bahçeli'nin kurultay ile ilgili "korsan" iddialarına tepki gösteren Akşener, kurultayın meşru olduğunu ve hukuk açısından hiçbir sıkıntının bulunmadığını kaydetti.

 

Tüm üst kurul delegelerimiz davetlidir. Teyitler neticesinde büyük bir katılım bekliyorum. Tüzük değiştikten sonra alınacak kongre kararı da kesin bir karardır. Çağrı heyeti mahkeme kararı ile atanmıştır. Aksini uygulamak isteyenler yargılanacaktır. Mahkeme kararları kişilerin kararlarından üstündür. 19 Haziran’da kongremizi icra edeceğiz. Çok uzun bir yoldan geldik. Çok zor şartlar altında çok seviyesiz ağır hakaretler uğrayarak ama hukuka bağlılıklarını adalet arayışlarını tahrip edildiğinin farkında olarak, korku duvarını yıka yıka bu noktaya geldik. Altın harflerle tarihe not düşmüşlerdir. Usul hatası yapmayacağız. Usullere uygun bir kurultay yapacağız. Korsan kongre iddiaları yanlış bilgilendirmeye dayalı. 19 Haziran’daki Tüzük Kurultay’ı, meşru ve zorunludur, hukuka uygundur. Mahkemeye verdiğimiz dilekçedeki madde değişecek. Üst kurul delegelerimizin seçimli kurultay kararı alacak. Genel merkezin söylediği kongre konusu da şu ana itibariyle farzı muhaldir" diye konuştu.
 
"595 SAYISI SALT ÇOĞUNLUKTUR"
 
Akşener, "595 sayısı salt çoğunluktur. Kurultayımız herhangi bir tartışamaya açık bir kurultay olmaktan çıkmıştır. Bir mücadele vardır. Bir taraf, oturduğu iktidar alanını temsil ettiği iktidar alanını terk etmemek için bir mücadele söz konusu, bir diğer taraftan hukukun üstünlüğü, MHP’nin potansiyeline uyman 1 Kasım seçim sonuçlarına itiraz eden medeni bir biçimde olağanüstü kurultay isteyen imzasını koyan delegelerimizin iradesi söz konusudur" açıklamasında bulundu.
 

Etiketler: meral akşene   r mhp   kurultay  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.