Kılıçdaroğlu: Doğru, cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli ama... - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Kılıçdaroğlu: Doğru, cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli ama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretamiz eleştirilerine ilişkin, “Şunu kabul ederim: ‘Bir ülkenin cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli’. Doğrudur ama hak etmiyorsa eleştirilmemeli” dedi.
Bu haber 312 kere okunmuş.26 Ocak 2016, Salı - 15:15

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretamiz açıklamalarını bu haftaki grup toplantısında da sürdürdü. Cumhurbaşkanına bir kez daha “diktatör bozuntusu” diyen Kılıçdaroğlu, hemen akabinde cumhurbaşkanının bu şekilde eleştirilmesinin doğru olmadığını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Şunu kabul ederim; ‘bir ülkenin cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli’. Doğrudur bakın, doğrudur. Ama hak etmiyorsa eleştirilmemeli. Hak ediyorsa ben eleştirmek zorundaydım. Mazlumun hakkını korumak için eleştirmek zorundayım, güzel ahlakı eleştirmek zorundayım, hukuku, vatandaşın haklarını korumak için eleştirmek zorundayım” ifadelerini kullandı.

CHP lideri, “Ya anayasal sınırlar içine çekilir, tarafsızlığını korur saygı görür yada ben eleştirmeye devam edeceğim, hiç endişesi olmasın“ diye de ekledi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.