Kılıç: Devletine, milletine karşı eline silah alanlara cevabı verilir - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Kılıç: Devletine, milletine karşı eline silah alanlara cevabı verilir

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “PKK bir terör örgütüdür. Bu terör örgütüyle mücadele de dünyanın neresinde terörle mücadele nasıl yapılıyorsa öyle yapılır. Bu, bu kadar basittir. Siyaset yapmak isteyenin yolu meclistir. Siyaset yapmak isteyenin yolu bellidir” dedi.
Bu haber 489 kere okunmuş.23 Ocak 2016, Cumartesi - 07:44

AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Kılıç, yaptığı konuşmada, terörle olan mücadele ne gerektiriyorsa yapmak konusunda hiçbir çekincelerinin olmadığını ifade ederek, ”Bu yaz, 2015'te iki seçim yaşadık. O seçimler arasında acaba Türkiye'de bir şeyler bozulur mu, istikrar elden gider mi, hükümetin tam iş başında olmadığını zannediyoruz diyenler birtakım oyunlar çevirmeye kalktı. Huzur bozmaya kalktılar. Biz ne dedik açıkça? Bu ülkenin huzuru, geleceği için ne yapılması gerekiyorsa değil elimizi, gövdemizi taşın altına koyarız ve o sorumluluğu yaparız. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da dile getirdiler. Biz bu konuda müttefiklerimizin, dostlarımızın çifte standart göstermemeleri konusunda çok ciddi çağrıda bulunuyoruz. Onların da bu anlamdaki duruşlarını görmek istiyoruz. PKK bir terör örgütüdür. Bu terör örgütüyle mücadele de dünyanın neresinde terörle mücadele nasıl yapılıyorsa öyle yapılır. Bu, bu kadar basittir” dedi.

“Siyaset yapmak isteyenin yolu meclistir. Siyaset yapmak isteyenin yolu bellidir” diyen Kılıç, “Ama arasına terörle mesafe koyamayan, açık seçik olarak teröristi, terörü lanetleyemeyenlerin de hiç kusura bakmasınlar kendi iradeleri yoktur. Bunu zaten görüyoruz. Onun için biz şunu açık ve seçik olarak her zaman söyledik. Her bir vatandaşımızın, kardeşimizin, hayatı bizim için değerlidir. Devletine, milletine karşı eline silah alanlara cevabı verilir. Bunda hiçbir şüphemiz olmadı. Suistimal içerisine girenler oldu bazı konularda, onların da cevabını verdik, hiçbir zaman da vermekten çekinmeyiz" diye konuştu.

Türkiye kazanacaksa kendilerinin kaybetmeye razı olduklarını, bunu her zaman söylediklerini vurgulayan Kılıç, siyasette bunu söyleyemeyenlerin, koltuk sevdası peşinde koşanların bir genel başkanlık koltuğu için uğraşanların ne yaptıklarını bilmediğini kaydetti.

ADEM KARAGÖZ
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.