Katil Virüs Korona Son Gelişmeler - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Katil Virüs Korona Son Gelişmeler

Korona virüsü hakkında dünyadan ve ülkemizden son dakika haberleri vaka sayıları
Bu haber 586 kere okunmuş.19 Mart 2020, Perşembe - 04:27

Dünyada neler oluyor? Katil virüs KORONA!!
Korona virüs sebebi ile bazı ülkelerde neler oluyor son gelişmeler neler kısaca aktarayım sizlere.
Türkiye: Türkiye'de ilk vaka 11 Mart'ta duyuruldu. 11 Mart’tan itibaren ölü sayısı 2, vaka sayısı ise 191 e yükseldi. Şuan için sokağa çıkma yasağı söz konusu değil fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çankaya Köşkü'nde Korona Virüsü toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Korona Virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı'nın ardından ulusa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ellerini ovuşturarak bu virüsün Türkiye'yi esir almasını isteyenlere bu fırsatı vermedik. Allah'ın izniyle biz buradan daha güçlenerek çıkacağız. Açıklanan tedbirlere hepimiz uyarsak, evde kalma süresini 3 hafta ile sınırlı tutabiliriz. Milletimizden ricam, korona virüsü geçene kadar evlerinden çıkmamalarıdır'' dedi.

Almanya: Vaka sayısı toplam 11,000. Ölü sayısı 25. Şuan için sokağa çıkma yasağı yok. Fakat Angela Merkel ‘Herkes ciddiye alsın. ‘ dedi.

Çin: Virüsün çıkış yeri olan Çin'de vaka sayısındaki artış büyük oranda durdurulurken meydana geldiği andan itibaren 81,894 vaka 3,237 ölü sayısı mevcut.

İtalya: Zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı var. Yasağı uygulamak için polisler görev yapıyor. Ülkede mevcut korona virüs vaka sayısı 28,710’a, ölü sayısı ise 2978 e yükseldi.

İngiltere: İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal hayatın kısıtlanması, kafe, restoran ve bar gibi kalabalık ortamlara girilmemesi, mümkün olanların evden çalışması, 70 yaş üstündekiler, hamileler ve hastalığı bulunanların 12 hafta evde kalması çağrısı yaptı. Vaka sayısı 1950, ölü sayısı ise 71.

Fransa: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Pazartesi günü yaptığı açıklamada korona virüsün yayılmasını engellemek için evden çıkmama çağrısı yaptı ve sert seyahat yasakları getirildiğini duyurdu. Hasta insanların hastanelere götürülmesi için ordunun devreye girebileceğini söyledi. Ölü sayısı 175, vaka sayısı ise 9052.

İran: İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, zorunlu haller dışındaki seyahatlerin caiz olmadığına dair fetva yayımladı. 1135 ölü sayısı, 16,169 vaka sayısı mevcut.
Mart ayı itibarıyla Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından açıklanan ölüm oranı %3.4'tür

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.