Katardan Önemli Türkiye açıklaması - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Katardan Önemli Türkiye açıklaması

Katar Dışişleri Bakanı El Sani, Suudi Arabistan'ın da aralarında bulunduğu Arap ülkeleri ile yaşanan kriz ile ilgili açıklamalar yaptı.
Bu haber 2273 kere okunmuş.08 Haziran 2017, Perşembe - 21:18

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman El Sani, krizin çözümü için diplomatik yollarda ısrarlı olduklarını vurguladı.

El Sani, Doha'da gazetecilere yaptığı açıklamada, bu süreçte dış politikalarında değişiklik olmayacağının da altını çizdi.

"Bağımsız dış politikamızdan ödün vermeyeceğiz" diyen Katar Dışişleri Bakanı, ordularının konumunda bir değişiklik olmadığını belirtti.

Katar Dışişleri Bakanı, Türk askerinin Katar'a gelişini ise bütün bölgenin güvenliği için olumlu bir adım olarak değerlendirdi.

El Sani, krizin Katar'ın doğalgaz ihracatında değişikliğe yol açmayacağını da söyledi.

Katar'a abluka ve ambargo uygulayan Birleşik Arap Emirlikleri, ihtiyaç duyduğu elektriğin yüzde 40'ını Katar'dan ithal ettiği doğalgaz ile üretiyor.

Katar Dışişleri Bakanı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ambargo politikasına rağmen bu ülkeye doğalgaz ihracının süreceğini, İran'ın gıda yardımına hazır olduğunu ve Tahran yönetiminin 3 limanını Katar'a tahsis etmeye hazır olduğu yönünde bir önerinin de gündemde olduğunu belirtti. TRT Haber

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.