Joe Bidendan Türk usulü pazarlık - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Joe Bidendan Türk usulü pazarlık

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün akşam ziyaret ettiği Sultanahmet’te tarihi Arasta Çarşısı’nı gezdi.
Bu haber 369 kere okunmuş.23 Ocak 2016, Cumartesi - 13:34

Burada esnafla sohbet eden Biden, çarşıdan çifte kavrulmuş Türk lokumu, peştamal, havlu ve çok sayıda bornoz satın aldı. Biden, havlucudan satın aldığı ürünler için Türk usulü indirim istedi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün akşam Sultanahmet’te yer alan tarihi Arasta Çarşısı’nı ziyaret etti. Burada bol bol alışveriş yapan Biden, esnaflarla da ayaküstü sohbet etti ve kendisine ikram edilen Türk lokumunu yedi. Çarşıdan alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen Biden, çifte kavrulmuş Türk lokumu satın alırken, eşi ve kızı ise bornoz, havlu, peştamal aldı. Burada eşi ve kızının alışverişine eşlik eden Biden, alışverişin ardından Türk usulü indirim istedi.

"BİZ KENDİSİNE TÜRK LOKUMU İKRAM ETTİK. BUNDAN ÇOK MUTLU OLDU”

Biden’in ziyaret edip alış veriş yaptığı Türk lokumcusu Mertcan Şen, “Joe Biden’i burada bu Arasta Çarşısı’nda ağırlamak bizim için orun verici bir şeydir. Kendisi burada özellikle bizi ziyaret etmek istedi. Biz kendisine Türk lokumu ikram ettik. Bundan çok mutlu oldu. Özellikle burada kendisiyle fotoğraflarımız var. Bir dahaki gelişinde yine buraya geleceğini düşünüyorum. Joe Biden ve dünya başkanlarını görmüş bir çarşı olarak burada kendisini ağırlamak çok mutluluk verici bir şeydi. Bir daha ki gelişini de bekliyoruz demek istiyorum” dedi.

“ÖZELLİKLE ÇİFTE KAVRULMUŞ TÜRK LOKUMUNU TERCİH ETTİ”

Biden’in çifte kavrulmuş Türk lokumunu tercih ettiğini ifade eden Şen, “Türk lokumunu çok beğendi. Özellikle bir dahaki sefere daha çok alacağını düşünüyorum. Kendisi özellikle çifte kavrulmuş Türk lokumunu tercih etti. Biz birkaç çeşit verdik kendisine ama o çifte kavrulmuşu tercih etti” diye konuştu.

Esnaftan Ekrem Altıngöz ise, “Daha önce kızı girdi içeri, kendileri (Biden) iş yerimin önünden geçmişti. Sonra dönüşte kızının burada olduğunu görünce önce eşi sonra da kendisi geldi. Ben kızına ürünlerimizle ilgili bilgiler verdim. Bizden peştamal ve bornoz aldılar. Aldıkları ürünler burada duruyor. 8 tane bornoz aldılar, ayrıca peştamallarımızdan da aldılar. Ekstra olarak yatak örtüsü aldılar” dedi.

“BİZDEN İNDİRİM İSTEDİLER"

Biden’in aldıkları ürünlerden indirim istediğini belirten Altıngöz, “Ürünleri çok beğendiler. Fotoğraf çektirmek istedik, kırmadılar, çok sıcak kanlıydılar. Ardından kültürümüzü bilseler gerek indirim istediler bizden. Ürünlerimizi aldıkları için ekstradan hediye takdim ettik kendilerine” diye konuştu.

Etiketler: joe   bidendan   türk   usulü   pazarlık   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.