İngiltere Başbakanı David Cameron, açıkladı. - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

İngiltere Başbakanı David Cameron, açıkladı.

İngiltere Başbakanı David Cameron, Londra'da yaptıgı toplantıda suriye'de 5 yıldır süren savaş nedeni ile suriye'lilere yardımcı olmak için 10 milyon$ sözü verdi.
Bu haber 684 kere okunmuş.04 Şubat 2016, Perşembe - 21:18

İngiltere Başbakanı David Cameron ,yapılacak para yardımının gıda, tıbbi bakım ve barınak ve Suriye'de milyonlarca hayat kurataracagını söyledi.

Komşu ülkelerde sıgınmacı mültecilere daha fazla okul,iş ,olanağı saglayacagını bildirdi.

Suriye'de  onbinlerce insanın halep ve yakınlarından göç ederek Türkiye, Ürdün ve Lübnan'a yerleştiklerini açıkladı.Türk Başbakanı Ahmet Davutoğlu tahminen 70.000 Suriyeli'nin Rus hava saldırıları ve Suriye hükümeti saldırılarının arasında kalarak sınırlara sürüklenmektedir dedi.

 Cenevre'de fledgling BM aracılığıyla barış görüşmelerinin askıya alamakmı  isteniriyor.BBC'nin diplomasi muhabiri James Robbins  Konferans bir mali başarı olsa da, Suriye'de savaşı sona erdirmek için umutları her zamankinden daha kasvetli bakmak gerekir diyor..

David Cameron  6 milyar $  yalnız 2016 için söz verdi,konferansın sonunda  2020 yılına kadar önümüzdeki yıllarda  5 milyar.$ daha vereceklerinin sözünü verdi.BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon "büyük başarı" olarak 60 ülkeninde mülteciler için yardım yapması gerektigini söyledi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.