Heyelanda yıkılan evleri için yardım bekliyor - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Heyelanda yıkılan evleri için yardım bekliyor

Muğla’nın Dalaman ilçesinde bir sene önce meydana gelen heyelanda evleri yıkılan bir aile yardım bekliyor.
Bu haber 443 kere okunmuş.27 Ocak 2016, Çarşamba - 09:50

Dalaman ilçesine bağlı Kargınkürü Mahallesinde, bir sene önce meydana gelen heyelan sonucu 64 yaşındaki Ramazan Kara’ya ait 45 dönüm arazinin içerisinde bulunan 3 katlı bir ev tamamen yıkıldı. Tek katlı bir ev ise kullanılamaz hale geldi. Bölgede toprak kaymasının hala devam ettiğini belirten Ramazan Kara, evlerinin yıkılmasında sonra bölgeye yapılan istinat duvarının da yarılmaya başladığını ifade etti. 

Maddi ve manevi olarak çok zor durumda kaldıklarını dile getiren Kara; ‘’Heyelan nedeni ile evlerimiz yıkıldı. 3 katlı bir evim, ayrıca tek katlı bir evim ve ahırım yıkıldı. 60 adet zeytin ağacım devrildi. İlk olarak Kaymakamlığa müracaat ettim. Orası gelip inceleme yaptı. Daha sonra sosyal dayanışmaya gittim. Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa yazı yazdım. Onlarda konuyu valiliğe havale etmişler, AFAD’dan gelip incelemede bulundular. Maalesef şu ana kadar bir netice alamadık’’ diye konuştu.

BAŞIMI SOKACAK BİR EV İSTİYORUM
Çocukları ve torunları ile beraber Dalaman’daki deprem evlerine sığındıklarını söyleyen Ramazan Kara, ailecek zor durumda olduklarını ve devletten yardım beklediklerini belirterek; ’Hiç olmazsa başımı sokacak bir ev yada ev alabileceğim bir miktarda para yardımı istiyorum. Evlerimin yıkılmasından dolayı mağdur oldum. Evler yıkılınca içindeki eşyaları bile kurtaramadık. Korkudan arı barakasına sığındık. Yetkililerden mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum’’ dedi.

Oturdukları yerin heyelan bölgesi olduğu konusunda uyarılmadıklarını sözlerine ekleyen Kara, Bölgede bulunan yolun neden kaydığını yetkililerin incelemediğini iddia etti. 

CİHAT CURA 

Etiketler: heyelan   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.