Hacker Yahoo 'yu zor duruma soktu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Hacker Yahoo 'yu zor duruma soktu

200 milyon Yahoo hesabının, Peace takma isimli bir hacker tarafından hacklendiği açıklandı. Söz konusu hesaplar internet üzerinden satışa çıkarıldı. Yahoo yetkilileri ise olayın doğru olup olmadığının araştırılacağını açıkladı.
Bu haber 1255 kere okunmuş.02 Ağustos 2016, Salı - 21:20

Günümüzde yüz milyonlarca kişi her gün aktif olarak internet kullanıyor. Her geçen gün gelişen internet, artık tam anlamıyla hayatımıza entegre oldu. Bu nedenle neredeyse tüm kişisel bilgilerimizi internet ortamında paylaşır olduk.

Bu gelişen yeni internet düzeni ise internet güvenliğini doğurdu. Kişisel bilgilerin internete aktarıldığı bu dönemde güvenlik çok önemli hale gelmeye başladı. Her ne kadar bu güvenlik şirketleri koruma adına çalışmalarda bulunsa da, kötü amaçlı hackerlar gün geçtikçe insanların güvenliklerini tehdit etmeye devam ediyor.

İşte Yahoo şuan böyle bir durum ile karşı karşıya. Peace takma isimli bir hacker, Yahoo'ya ait 200 milyon kullanıcı bilgisinin elinde olduğunu ve satışa çıkarttığını açıkladı. Yahoo kullanıcılarının hesap şifresi, doğum tarihleri, kullanıcı isimleri ve maillerinin bilgilerini 1800 dolar karşılığında satacağını bildiren hacker, Yahoo'yu zor duruma soktu.

Bu durum üzerine Yahooo sözcüleri, kullanıcılarının bilgilerini tehlikeye sokan bir duruma izin vermeyeceklerini, hesaplarının birçoğunun 2012 senesine ait olduğunu ve söylenen bilgilerin ise doğru olup olmadığının araştırılacağını açıkladı.

Kaynak:Yenişafak

Etiketler: yahoo   hacker   mail   peace  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.