Google deas ve terörizme karşı önlem almayı planlıyor - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Google deas ve terörizme karşı önlem almayı planlıyor

Google İşid ve terörizm le mücadele zamanı dedi.
Bu haber 967 kere okunmuş.08 Şubat 2016, Pazartesi - 15:02

Teknoloji devi google  Mücahidlerin anti-radikalleşme sayfalarını göstermek için,Google arama sonuçları gösterilmiştir dedi.Teröristlere karşı mücadelede İçerik arayan kullanıcalara karşı adım atma zamanı gelmiştir .

Dünyanın en büyük arama motorunu kullanan herkes İŞİD'le  ilgili arama sonuçlarında içerik bulabiliyor, anti-radikalleşme bağlantıları bulmak için çözüm  anlamına gelir.

Google şirketinden bir temsilci Salı günü İçişleri Seçim Komitesi önünde ortaya çıkan bir "pilot program" yapacakları  planını anlattı.

 "Google yöneticisi Dr. Anthony House  iki pilot program üzerinde çalıştıklarını yöneticlere anlattı.

Diğer insanların törer ve işide  karşı anlatıları bulmamaları için goole  arama motoruna  potansiyel olarak zararlı arama terimleri koymamak zarardan emin olmaktır dedi.

Facebook ve Twitter gibi Google İŞİD destekçileri iletişim ve hasta fikirlerini yaymalarına engel olmak için teknolojik yollar büyüteç altına alındı.

50.000 üzerinde Twitter profillerin' de Daesh olarak bilinen sözde İslam Devleti, destekleyici kişi tarafından kullanıldıgı tahmin edilmektedir."Mikro-blogging" Sosyal ağlarda  geçen on  yıl bu hesapların binlerce sayıya ulaştıgını söyledi.Yöneticiler potansiyel törörizimin kendi platformlarında yayılmasından şikayetci olup tekneloji devlerini sorguluyor.

Google  İŞİD' € karşı çevrimiçi faaliyetlerinde mücadelede  kararlı olduğunu açıkladı.

Biz bizim platformun güvensiz bir yer olmasını istemiyoruz," Dr House 

Etiketler: google   işid   terörizim    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.