Giresunlu kamu çalışanlarından birlik gecesi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Giresunlu kamu çalışanlarından birlik gecesi

İstanbul’da görev yapan kamu çalışanları Kurtuluş Savaşın’da Çanakkale’den sonra geçilmez olan Harşit Vadisi savunmasının 100. Yılında bir araya geldi.
Bu haber 500 kere okunmuş.25 Ocak 2016, Pazartesi - 12:19

Giresun Kamu Çalışanları Derneği’nin düzenlediği gece açılış konuşmasını yapan Dernek Başkan Yardımcısı Zafer Kuğuoğlu, tek amaçlarının doğduğu topraklara hizmeti etmek olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Kuğuoğlu; “ Giresun, Doğu Karadeniz kıyısında bölgede çekim merkezi olarak yapılan kentlerin gölgesinde kalan bir ildir. Giresun’da yaşayan nüfusun iki katından fazlası dışarda yaşamaktadır. Bu aslında Giresun için farkında olmadığı bir güçtür. Farkında olunan yerlerde ise değerlendirilememektedir .Biz bu birlikteliği sağlamak adına çeşitli vesilelerle bir araya gelmekteyiz.” Dedi.

Birlikteliğin bir güç oluşmasını sağladığını ifade4 eden aslen Giresunlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise; “ Toplumun bir çok kesiminde çalışan bir çok kıymet bu tür vesilelerle bir araya geliyor. Giresun şehirde yaşayan nüfusundan fazlasını göç vermiş olan bir ildir. Bugün 400 bin nüfus Giresun’da yaşarken bunun en az iki katı İstanbul’da yaşamaktadır. Bu birliktelik sağlanabildiğinde aslında büyük bir güçtür. Bugün sorsalar Giresun’un İstanbul’daki en büyük sermayesi nedir diye? Cevabımız insan oldur. Nüfus saf kendi başına bir potansiyel olsa da organize edildiğinde bir anlam ifade ediyor. Bizim organize olmaya ve bir birimize destek vermeye ihtiyacımız var.” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nda Harşit Vadisi Savunmasının yapıldığı belgeselin de gösterildiği geceye İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Yaşar Parlak, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Sayıştay Başdenetcisi Ahmet Ortak, SGK Başmüfettişi Gündoğan Danacı, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, kamu çalışanları ve işadamları katıldı.
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.