Fırat Kalkanı operasyonu nekadar sürecek belli oldu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Fırat Kalkanı operasyonu nekadar sürecek belli oldu

Başbakan Yıldırım, AK Parti MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada "Sınırlarımızdaki terör tehtidi son buluncaya kadar Fırat Kalkanı Operasyonu devam edecek" dedi.
Bu haber 743 kere okunmuş.09 Eylül 2016, Cuma - 18:39

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin "Fırat Kalkanı Harekâtı'nda şehit haberleri iddiaları var" sorusu üzerine, "Bir tankın hedef alındığı bilgisi var. Teyit edilmesi gerek" dedi.

Yıldırım, Suriye'de güvenli bir alan oluşturma faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, "Fırat Kalkanı operasyonundan bahsediyorum. Aynı zamanda yurt içinde de belirlenmiş 10-12, terör örgütlerinin yuvalandığı bölgeleri de bertaraf etmek için askerimiz, jandarmamız, polisimiz, geçici köy korucularımız canla başla çalışıyor" diye konuştu.

"Diğer kamu görevlileri için de yapılacak"

Başbakan Yıldırım, PKK ile irtibatlı devlet memurlarının görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de değerlendirme yaptı. Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlayan sürecin diğer bazı kamu görevlileri için de geçerli olacağını belirtti.

"Bunun ilk uygulaması Milli Eğitim'de başladı ve bugünlerde de İçişleri Bakanlığı, valilikler, belediyeler hakkında bu tip suça karışmış, bölücü terör örgütüne yataklık etmiş, destek olmuş, onlarla birlikte çalışmış, kamu kaynaklarının terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanılmasına rıza göstermiş veya izin vermiş olan belediye başkanı olsun, meclis üyesi olsun ve diğer kamu görevlileri için de benzer uygulama yapılacak. Bunların nasıl yapılacağı kararnamede açık şekilde belirtilmiştir."

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, "PKK ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu" iddiasıyla 11 bin 285 öğretmen açıga alınmıştı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.