Feto'nun gizemli üssü Fem dersanesi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Feto'nun gizemli üssü Fem dersanesi

Gülen'in eski sağ kolu Latif Erdoğan, Altunizade'deki FETÖ üssü gibi FEM binasının sırlarını anlattı: Darbeci subayların hepsini orada gördüm. Tüm örgütsel toplantılar o binada yapılırdı
Bu haber 997 kere okunmuş.29 Ağustos 2016, Pazartesi - 17:44

FETÖ'nün İstanbul- Altunizade'deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah gülen'le birlikte o binada yıllarını geçiren Latif erdogan değerlendirdi. Erdoğan, "Darbeci subayların hepsini orada gördüm. Tüm örgütsel toplantılar o binada yapılırdı." dedi.

FETÖ'nün İstanbul- Altunizade'deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah gülen 'le birlikte o binada yıllarını geçiren Latif erdogan değerlendirdi. Gizli geçitlerin sırrını anlatan Erdoğan, "Emniyetteki sorguları sırasında merdivende çekilmiş meşhur fotoğrafta yer alan darbeci askerlerden, Akın Öztürk haricinde tamamını o binada gördüm" dedi. Altunizade'de Fem Dershanesi'nin 5'inci katındaki Gülen'in üssünü anlatan Latif erdogan , Gülen'in müstakil bir evde kalmayıp da dershane binasında kalmasının "kamuflaj amaçlı" olduğunu söyledi. Erdoğan, örgütün Altunizade'deki, casusluk tesisini andıran binada neler yaptığını şöyle anlattı:

 

3-4 KEZ TADİLATTAN GEÇTİ

"Genelde Fem  Dershanesi'nin personeli olmayan, talebeyle ilişiği olmayanlar Gülen'le görüşeceği veya kendi aralarında toplantı yapacağı zaman evvela arabalarla gelir, garaja girerdi. Yayan gelinmezdi. Garajdan özel bir asansörle en üst kata çıkılırdı. Otel odası gibi kullanılan odalara misafirhane denir. Dışarıdan gelenler için, 100-200 kişinin kalabileceği odalar olurdu. Binada sonradan çok değişiklik yapıldı. 3-4 kez tadilattan geçirildi. İlk başta 2 katlıydı.

DİĞER OKULLAR DA VAR

Bazen Gülen bir bahaneyle bulunduğu yere gelip gitmeleri yasaklardı. En yakınları bile o dönem yanına gidemez, bulunduğu kata çıkamazdı. Muhtemelen o dönemde yurt içindeki ve dışındaki görüşmelerini yapardı. Bütün okulların ve dershanelerin üst katında, hem genel toplantılar için hem de Gülen geldiği zaman kalması için böyle üst katlar hazırlanırdı. Ankara 'da Samanyolu Koleji, İzmir'de Yamanlar ve Bozyaka'da, Konya'da hep benzer yapılar vardı. Bunların hepsinde özel asansör vardı, giriş çıkışlar doğrudan yukarı olsun, oradaki insanlar gelenleri görmesin diye..."

'MUTLAKA TESLİM ALINMALI'

FETÖ'nün halen yüzde 80 ayakta olduğunu söyleyen Latif erdogan, Gülen'in teslim alınmasının çok önemli olduğunu şu cümlelerle vurguladı: "Teslim edilirse bundan sonra bu tür kalkışma ve darbe girişimlerini beceremezler. Örgütün bütün hedefi Gülen'i dünya halifesi yapmaktır. Ama Gülen teslim alınırsa bu gaye boşlukta kalır."

 

FUTBOL DÜNYASI DA O SALONA GELMİŞ

Latif erdogan, firari Hakan şükür gibi meşhur futbolcuların Gülen'le çekilmiş görüntülerinin olduğu buluşmanın da bu binanın büyük salonunda gerçekleştiğini aktardı. Erdoğan, gazeteciler, siyasiler ve sanat çevresiyle de yine bu binada görüşüldüğünü aktardı.

 

KAYNAK:Sabah

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.