Erdogan saldırıların arkasında Fetö var dedi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Erdogan saldırıların arkasında Fetö var dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam Sivil Toplum Kuruluşları'nın üyelerine seslenerek, "15 Temmuz'da FETÖ milletimize saldırdı. Bu hain yapı başarılı olamayınca nöbeti diğerleri devraldı" dedi
Bu haber 607 kere okunmuş.18 Ağustos 2016, Perşembe - 18:32

Türkiye adları farklı da olsa aynı saiklerle hareket eden ve birbirleriyle yakın ilişki içinde bulunan terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütü milletimize saldırdı. Bu hain yapı başarılı olamayınca nöbeti hemen diğerleri devraldı. Bu saldırılarda çok sayıda polisimiz, askerimiz, köy korucumuz ve sivil vatandaşımız şehit oldu yaralandı. Son olarak bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda Diyarbakır'da 7 şehidimiz, 45 yaralımız, Van'da biri polis üç şehidimiz ve 70 yaralımız, Elazığ'da 5 şehidimiz ve 217 yaralımız var. Birkaç saat önce Bitlis'te mayın patlaması sonucu 5 askerimiz ve bir korucumuz şehit oldu, beş askerimiz de yaralandı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 

"Satıhta mücadele veriyoruz, belli hatta değil"

Türk milletinin mücadelesinin her alanda sürdüğüne işaret eden Erdoğan, "Zaman zaman bazı dostlar bize şu tür ifadeler kullanıyorlar; 'cepheyi büyütmeyelim'. Bizim için zaten dar bir cephe söz konusu değil. Biz bu mücadeleyi satıhta veriyoruz, belli bir hatta değil. Onun için neresi gerekiyorsa bu mücadeleyi bu millet, tüm güvenlik güçleriyle beraber orada verecektir." diye konuştu.

"Kahin olmaya gerek yok"

Erdoğan, yaşanan terör saldırılarına ilişkin, "PKK'nın son günlerdeki saldırılarının gerisinde, bilgi paylaşımı ve teşvik anlamında FETÖ örgütünün de bulunduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok." dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.