Erdoğan, Merkez Bankası'nın yüksek faiz politikasını eleştirdi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Erdoğan, Merkez Bankası'nın yüksek faiz politikasını eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın yüksek faiz politikasını eleştirdi. "Tamam o yine bağımsızlığını oynasın ama ben siyasetçi olarak uyarımı yapacağım" diyen Erdoğan, "Milletimden tokadı ben yiyeyim, sefayı o sürsün, yok öyle bir şey" diye konuştu.
Bu haber 855 kere okunmuş.23 Kasım 2016, Çarşamba - 19:55

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan;

"Milletin temsilcileri olan bizler, gerekirse acı ilaç mahiyetinde önlemleri alması kaçınılmaz hale gelir. Hep doların baskısı altında kalmamalıyız. Bakıyorsunuz o dolarizasyonu yönetenler durdukları yerde çok ciddi paralar kazanıyorlar. Bende bugün dedim ki, yeni bir adım atalım. Altın borsasını güçlendirelim. Enstrüman olarak altın üzerinden münasebetlerimizi geliştirelim. Bize yakışan da budur. Ama bundan koptuk. Bobini sürüyor, basıyor doları oradan kazanıyor. Yorulmuyor, terlemiyor. Altın borsasını o yüzden çok çok önemsiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul'da yapılan, "Borsa İstanbul ile İslam Kalkınma Bankası Arasında İmzalanacak Stratejik İş Birliği İçin Mutabakat Zaptı Gong Töreni"nde konuştu. Tören, 15 Temmuz belgeseli ile başladı. Ardından, Ankara Hacı Bayramı Veli İmam Hatibi Ahmet Karalı tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, ilk olarak kürsüye çıktı. Karadağ, Borsa İstanbul'un 'FETÖ' ile mücadelesine değindikten sonra, "Borsa İstanbul, 15 Temmuz'da işgale uğrayan tek finans kuruluşu oldu. Şehitlerimizin aziz ruhları şad olsun. Borsamıza Cuma gecesi yapılan bu hain saldırıya inat ilk işlem gününde normal operasyonlarımıza devam ettik" dedi. Törende, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Bandar Hajjar de bir konuşma yaptı.

 

"Siyasetten müdahale doğru değil"

Piyasaya siyasetten müdahale etmeyi doğru bulmadığını söyleyen Erdoğan, "Yatırımlarımız engellenmeye çalışılıyor, bir de bankacılık sistemimiz ayağımıza pranga vurursa olmaz" diye devam etti.

"İstanbul’u finans merkezi hâline getirme projemiz tüm dostlarımız için önemli bir fırsattır" diyen Cumhurbaşkanı, "İstanbul Anadolu yakasında finans merkezi inşaatları yükseliyor. Tüm dünyanın borç ve faiz batağında adeta inim inim inlediği bir dönemde biz hem projelerimizi hayata geçirecek imkanları zorlayacak hem de kontrolü elden bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: erdogan   merkez bankası   faiz  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.