Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Cenazelerin teslimi için... - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Cenazelerin teslimi için...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Ege Denizi'nde hayatını kaybeden 13 göçmenin IKBY'nin talebi üzerine cenazelerinin süratle teslimi için çalışmalar hızla sürdürülüyor" dedi.
Bu haber 487 kere okunmuş.25 Ocak 2016, Pazartesi - 20:08

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Ege Denizi’nde 21 Ocak 2016 tarihinde yasadışı göçmenleri taşıyan bir teknenin batması sonucunda vuku bulan olayda hayatını kaybedenlerin, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) talebi üzerine cenazelerinin süratle teslimi için çalışmaların hızla sürdürülmekte olduğunu belirterek, cenaze nakil işlemlerinin tamamlanmakta olduğunu açıkladı. Sözcü Bilgiç, 'Ege Denizi’nde vuku bulan olayda hayatlarını kaybeden Iraklı göçmenler ile kurtarılan göçmenlerin IKBY’ye nakilleri' hakkında bir soru üzerine şunları dedi: "Ege Denizi’nde 21 Ocak 2016 tarihinde yasadışı göçmenleri taşıyan bir teknenin batması sonucunda vuku bulan olayda, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın müdahalesi sonucunda 23 Iraklı ve 2 Suriyeli sağ olarak kurtarılmıştır. Ancak olayda maalesef 13 göçmen hayatını kaybetmiştir."

"IKBY’nin talebi üzerine cenazelerin süratle teslimi için çalışmalar hızla sürdürülmekte olup, cenaze nakil işlemleri tamamlanmaktadır" diyen sözcü Bilgiç şunları kaydetti: "Ayrıca, kazada sağ olarak kurtarılan ve ülkelerine dönmeyi arzu eden göçmenlerin de mümkün olan en kısa sürede IKBY’ye gönderilmeleri sağlanacaktır. Bu konuda IKBY’ye tarafımızdan her türlü destek ve yardım sağlanmaktadır." 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.