Davutoğlu, partisinin uzlaşma komisyonu üyeleriyle görüştü - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Davutoğlu, partisinin uzlaşma komisyonu üyeleriyle görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi.
Bu haber 385 kere okunmuş.26 Ocak 2016, Salı - 19:52

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. AK Parti’nin komisyondaki üyeleri arasında Cemil Çiçek, Ahmet İyamaya ve Abdülhamit Gül bulunuyor. Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında çalışacak olan komisyon, bu hafta çalışmalara başlayacak. Bu kapsamda, ilk toplantının bu hafta Perşembe günü yapılması bekleniyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP ve CHP Genel Başkanları ile yeni anayasa çalışmaları kapsamında görüşmüştü. Bu görüşme sonrası TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile de bir görüşme gerçekleştirmişti. Bu çalışmalarda en kritik başlık başkanlık sistemi. CHP ve MHP’den parlamenter sistemi güçlendirme önerisi gelmiş, AK Parti ise masaya başkanlık sistemi önerisiyle oturmuştu. HDP ise yerel yönetimlerin güçlü olduğu güçler ayrılığına dayalı parlamenter sistemi savunduğunu açıklamıştı. CHP, MHP ve HDP’den de Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na üçer üye verildi.

Başbakan Davutoğlu, partisinin Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle görüşmesinin ardından, Merkez Yürütme Kurulu’nda istişarede bulunacak. MYK toplantısında, izlenmesi gereken yol haritası değerlendirilecek.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.