Danimarka'dan alçakca bir yorum - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Danimarka'dan alçakca bir yorum

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı sessiz kalan ve darbecileri korumaya çalışan AB üyesi ülkelerden küstah açıklamalar gelmeye devam ediyor. Daha önce Avusturya'nın yaptığı 'Türkiye ile üyelik görüşmeleri sonlandırılmalı' açıklamasının bir benzeri de Danimarka'dan geldi. Danimarka'da iktidardaki Liberal Parti'den Michael Aastrup Jensen, AB'nin Türkiye ile üyelik görüşmelerini sonlandırması gerektiğini söyledi.
Bu haber 1877 kere okunmuş.09 Ağustos 2016, Salı - 19:13

FETÖ'nün başarısız darbe girişiminin ardından, FETÖ mensuplarını korumaya alan ve Türkiye'de seçimlerle iktidara gelen hükümetin yanında yer alamayan Batılı ülkelerin ikircikli tavrı da ortaya çıkıyor. Daha önce Avusturya Başbakanı'nın 'Türkiye ile üyelik görüşmeleri sonlandırılmalı' açıklamasının bir benzeri de Danimarka'dan geldi. Her fırsatta demokrasiden bahseden AB ülkelerinin, Türkiye'yi hedef alan FETÖ'nün teröristlere saldırısına karşı sessizliği büyük tepki toplarken, Batılı ülkelerden ise küstah açıklamalar geliyor. Danimarka'da iktidarda bulunan Liberal Partinin Dış politika Sözcüsü Jensen, sığınmacı anlaşması uygulanması ve vize serbestisinin hayata geçirilmesindeki anlaşmazlıklar ile Türkiye'deki darbe girişiminin ardından başlayan idam tartışmalarını Reuters'a değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Jensen, AB'nin Türkiye ile üyelik müzakerelerini sonlandırması gerektiğini söyledi. Jensen yaptığı açıklamada, "AB'ye aday bir ülke için gerekli olan minimum kırmızı çizgi aşılmıştır" dedi.

Etiketler: danimarka   15 temmuz yorumu   darbe   ab    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.