Cumhurbaşkanı'nın cenazede verdigi mesajlar - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Cumhurbaşkanı'nın cenazede verdigi mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan demokrasi şehitlerinin cenaze namazını kıldıkdan sonra vatandaşa mesajlar verdi.
Bu haber 698 kere okunmuş.17 Temmuz 2016, Pazar - 14:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimini proteste etmek isterken şehit olanlar için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: 

Ülkemizin birliğine, beraberliğine, milletin bütünlüğüne, kardeşiliğine tahammül edemeyenlerin üst akıldan aldıkları talimatla devletimizi ele geçirme girişimi silahlı eyleme dönüşmüştür. Milletimize yaptığımız çağrıya ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımızın icabet etmesi, meydanları gümbür gümbür dolması... Onların tankı varsa bizim de imanımız var diye karşılarında durdular. Bu genç kardeşlerimizin tank paletlerin altına yatması sıradan bir olay değildir. 161 şehidimiz var. 

Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bizler intikamcı değiliz. En büyük intikam sahibi Allah’tır. Attığımız her adımı düşünerek, bilimle, tecrübeyle atmamız lazım. Bu Fethullahçı Terör Örgütünün attığı adım karşılığını bulmuştur. Nasıl bulmuştur? Milletle, milli iradeyle buldu. Bu ülkede, yasama, yürütme, yargı vardır. Bunlar bu organları bile çatıştırmaya çalıştılar ama başaramadılar.  

Yargıyı eline geçirmiş bu örgüt teker teker döküşüyor. Bunlardan binlercesi gözaltına alındı, açığa alındı. HSYK üyeleri, Anayasa Mahkemesi’nden birincil mahkemelere kadar... 

Bu olması gerekendi? Yeterli mi değil. Silahlı Kuvvetlerimizi perişan eden bu örgüt, şimdi onlar da tutuklanmaya başladı. Devletin tüm kurumlarında bu virüslerin temizlenmesi dönemi devam edecektir. Bu vucüt metastas yaptı. Kanser gibi bu devletin her yerini sardı. Biz bunları biliyor, yetkili mercileri söylüyorduk. Her olayda hayır vardır kelamıyla farklı bir noktaya geldi. İnlerine girecekler diyorduk, tam manasıyla inlerine girdik. 

Yazılı olarak ABD’den talep edeceğiz. Tavırlarını da ayrıca göreceğiz. Bu darbeciler bu Fethullahçı Terör Örgütünün üyeleridir.

Gevşemek yok. Bu hafta çok önemlidir. Aynı şekilde meydanlardan ayrılma

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.