CİNSEL İSTİSMAR DEĞİL BUNLARIN YAPTIĞI SİYASİ İSTİSMAR - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

CİNSEL İSTİSMAR DEĞİL BUNLARIN YAPTIĞI SİYASİ İSTİSMAR

Cinsel istismar düzenlemesine ilişkin 'tecavüzün önünü açtığı'na ilişkin eleştirilerin ardından, Başbakan Binali Yıldırım düzenlemenin tecavüze af niteliğinde olmadığını ifade etti.
Bu haber 902 kere okunmuş.19 Kasım 2016, Cumartesi - 20:20

Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları ise şöyle:

"Tekilde üç bin aile olduğu tespit edildi, bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır. Esasen seçim kampanyalarında hem CHP’lilerin hem MHP’lilerin hem AK Partililerin önüne gelen en büyük sorun. Herkes de bu sorunu çözmek için söz vermişti. Maalesef CHP ucuz bir istismar amacı olarak kullanmaya kalktı ama her şey ortada. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi, 2007 yılında 8 yıl, 2014 yılında da 16 yıl ceza getirildi.

Bundan böyle bu şekilde evlenmeler olursa hiçbir şekilde müdahale edilmeyecek. Ama geçmişte yaşı tutmayanların evlenmesi sonucu aile dağılmış. Çocuklar perişan, babaiçerde. Bir seferliğine mahsus olmak üzere 3 bin ailenin mağduriyeti gideriliyor. 

14 yılda 1900 tane birinci kademe sağlık tesisi inşa ettik, hizmete aldık. Çalışanların sayısı bugün iki katına çıktı. Birinci en büyük bütçemiz milli eğitim, ikinci bütçemiz ise sağlık. Bu kadar büyük bir bütçe ayırdık sağlığa. Avrupa'nın en büyük medikal kurtarma ekibi Türkiye'de. Ayrıca sağlık turizmini de geliştirecek çalışmalara hız verdik. Bütün bu yapılanlar sonunda nereye geldik, sağlıktaki memnuniyet yüzde 39'dan yüzde 74'e çıktı. Sağlık, ulaşım gibi konularda memnuniyeti arttırmak kolay bir şey değil. Ulaşımda da bugün memnuniyet oranı yüzde 70'in üzerindedir. Sağlıkla ulaşım oranı başbaşa gidiyor. Bir üçüncü hizmet alanı milli eğitimdir. 4+4+4 milli eğitimdeki en büyük reformdur, dönüşümdür. Şimdi çocuk yaşta evlilikler konusu var bu ara çok fazla istismar ediliyor. Onu önlemenin bir yolu da eğitimde 12 yılı getirmektir. Ülkemizin kanayan yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bunun üstüne atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye'nin alışkanlığı. Bu alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. 3 bin kişi seçimlerde her gün önümüze çıktı. Bunun istismarını yapan muhalefettir. Bir kör döğüşüdür, bir yalan rüzgarıdır. Bu düzenleme cinsel istismar değil CHP'nin yaptığı siyasi istismardır. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.