Bekir Bozdag tüm dokunulmazlıkların kaldırılması mümkün degil - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Bekir Bozdag tüm dokunulmazlıkların kaldırılması mümkün degil

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütünün propagandasını yapan bazı akademisyenlerin tutuklanmasına ilişkin, "PKK terör örgütüne ve eylemlerine, teröristlere, manevi destek anlamı taşıyan ve bunu da çok açık bir şekilde her satırında gördüğümüz bir metne Sayın Kılıçdaroğlu katılıyor mu katılmıyor mu? Bu akademisyenlerin yayınladığı metnin altına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sıfatıyla imzasını atabilir mi atamaz mı?" dedi.
Bu haber 454 kere okunmuş.18 Mart 2016, Cuma - 17:17

MHP bu konuda samimi bir yaklaşım ortaya koymuyor. Partiler biraraya gelip amasız, fakatsız, lakinsiz olarak çalışabilirler. Bunu yapmak için şu şu konumlarda adım atalım demek çok açık şekilde ifade ediyorum ipe un sermektir. Esasen dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemediğini beyan etmektir, samimi olmadığını beyan etmektir. Samimi olan biraraya gelir, talep belli, yapılacak belli onu hep beraber yapmış oluruz. TCK ve özel ceza kanunlarındaki çalışmalarımız devam ediyor, şu anki çalışmalar üzerinde netleşmiş bir şey yok.

KILIÇDAROĞLU AKADEMİSYENLERİN O METNİNE İMZA ATIYOR MU?

Sayın Kılıçdaroğlu'na şunu söylemek isterim, tutuklama konusundaki takdir yetkisi mahkemeye aittir. Kararı herkes eleştirebilir. Sayın Kılıçdaroğlu'na buradan tutuklama kararına gösterdiği tepki gibi bu akademisyenlerin görüşlerine tepki gösterip, göstermediğini merak ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir tepki göstermedi. PKK'ya teröristlere manevi destek olan bir metne sayın Kılıçdaroğlu katılıyor mu, katılmıyor mu? Akademisyenlerin yayınladığı metne CHP Genel Başkanı olarak imzasını atabilir mi atamaz mı?

TERÖRİSTLERE ÖVENLER CANLI BOMBAYI DESTEKLEMİŞ OLMUYOR MU?

Siz gerçeğe neden gözü kapalısın, biraz objektif olun. Bu kadar olup bitenlerde terör örgütünün hiç mi suçu yok? Ankara'da onca insanımız şehit oldu. Bu akademisyenlerin destek verdiği canlı bombası tarafından yapıldı. O zaman bu bombayı patlatan terör örgütlerine kalbi, fikri, manevi destek verenlere destek çıkarak bu canlı bombaya destek çıkmış olmuyor mu sayın Kılıçdaroğlu? Kirli iklimi büyüten besleyen kişilere karşı sayın Kılıçdaroğlu'nun söyleyeceği bir şeyler olması lazım, maalesef söylemiyor. Cumhurbaşkanına hakaret suçunu düzenleyen TCK'nın maddesi 90 yıldır bizim ceza kanunumuzda var. Bu madde Cumhurbaşkanlığı şahsını değil; makamını, saygınlığını, mehabetini korumaya dönük olarak konulmuş bir maddedir. Bu maddenin benzeri İtalya, Hollanda, Fransa, İspanya'da Avrupa ülkelerinin tamamında var.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.