BBP Genel Başkanı Destici serbest bırakıldı - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

BBP Genel Başkanı Destici serbest bırakıldı

Edinilen bilgiye göre, BBP Genel Başkanı Destici, Miraç Kandili dolayısıyla 4 günlük İsrail ziyareti dönüşü Tel Aviv Havaalanı'nda gözaltına alındı.BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Miraç Kandili dolayısıyla gittiği Tel Aviv'de gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan Destici daha sonra serbest bırakıldı.
Bu haber 742 kere okunmuş.05 Mayıs 2016, Perşembe - 17:46

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Miraç Kandili dolayısıyla gittiği Tel Aviv'de gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan Destici daha sonra serbest bırakıldı. 

Alınan bilgiye göre, BBP Genel Başkanı Destici, Miraç Kandili dolayısıyla 4 günlük İsrail ziyareti dönüşü Tel Aviv Havaalanı'nda gözaltına alındı.

Destici bir süre sonra serbest bırakılırken, BBP Genel Başkan Yardımcısı İlker Kayalıoğlu da gözaltına alındı. Bunun üzerine Destici, Kayalıkoğlu serbest bırakılmadan Tel Aviv'den ayrılmayacağını açıkladı.

Destici sorgunun ardından serbest bırakıldı.

MUSTAFA DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'de havaalanında bu sabah yaşadıklarına ilişkin, "Biz tam polis kontrol noktasına geldiğimizde Genel Başkan Yardımcımız İlker Bey gözaltına alınmak istendi. Bunun yanlış olduğunu söyleyerek müdahale ettim. 'Siz müdahale etmeyin, yoksa sizi de güvenlik çağırarak gözaltına alırız' dediler. Arkadaşlarım bırakılmadan oradan ayrılmayacağımı belirterek, orada beklemeye devam ettim." açıklamasında bulundu.

Destici, Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Geliş kapısında gazetecilere, pazar günü bazı partililerle Miraç Kandili'ni Kudüs'te idrak etmek için 5 günlük resmi olmayan gezi planlayarak Kudüs'e gittiklerini söyledi.

Batı Şeria, Haliliye, Eriha ve Ramallah'ı da ziyaret ettiklerini anlatan Destici, "Bu sabah dönüş için havaalanına geldiğimizde, bizim heyette olduğumuz bilgisi verildi. Biz tam polis kontrol noktasına geldiğimizde Genel Başkan Yardımcımız İlker Bey (Kayalıoğlu) gözaltına alınmak istendi. Bunun yanlış olduğunu söyleyerek müdahale ettim. Bunu yapmanız için gerekli bir sebep yok dedik. Ama ısrarla bunu gerçekleştireceklerini söylediler. Hiçbir gerekçe göstermediler. Siz müdahale etmeyin, yoksa sizi de güvenlik çağırarak gözaltına alırız dediler." diye konuştu.

İlker Kayalıoğlu serbest bırakılmadan, kendisinin de güvenlik bölgesine geçmeyeceğini söylediğini dile getiren Destici, "O esnada güç kullanmaya kalktı. Ama güç kullanımı olmadı. Arkadaşlarım bırakılmadan oradan ayrılmayacağımı belirterek, orada beklemeye devam ettim. İki arkadaşımız yaklaşık 1,5 saat süren sorgunun ardından serbest bırakıldı. Son dakika uçağımıza yetiştik." dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.