Başlangıcından bugüne Seramik Atölyesi Öğrenci Sergisi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Başlangıcından bugüne Seramik Atölyesi Öğrenci Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi, farklı fakülte ve bölümlerin öğrencilerinin 12 yıl boyunca ürettikleri çalışmalardan oluşan sezonun 5. sergisiyle kapılarını yeniden aralıyor.
Bu haber 635 kere okunmuş.26 Ocak 2016, Salı - 19:53

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Seramik Atölyesi, “Başlangıcından Bugüne İKÜ Seramik Atölyesi” adını verdiği sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor. Seramik sanatçısı Öğretim Görevlisi Alev Oskay sorumluluğunda Mimarlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Moleküler Biyoloji ve Mühendislik gibi farklı disiplinlerden öğrencilerin bir araya gelerek 12 yıl boyunca ortaya koyduğu seramik çalışmalarından oluşan sergi, 27 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında İKÜ Sanat Galerisi’nde gezilebilir.

Atölye, 12 yıl boyunca ortaya koyduğu seramik çalışmalarıyla aynı zamanda sanatın üniversite yaşamındaki yerini ve yaratıcı, özgür düşünen bireyler yetiştirmedeki rolünü gözler önüne seriyor. Serbest elle şekillendirmeyle üretilmiş objeler, raku gibi farklı pişirim tekniklerinin yanısıra değişik tasarım olanaklarının sonuçlarını da içeriyor. Duvar panoları, vazo, tabak ve buna benzer seramik formlar ile maskeler, duvar saatleri, aydınlatma elemanları ve kuş evleri gibi çok sayıda çalışmanın yanında modüler üç boyutlu karo tasarımlar da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Seramik sanatının farklı tasarım, uygulama olanakları ve tekniklerinin görülebileceği sergide, 215 öğrencinin 270’in üzerinde çalışması bulunuyor.

“SERAMİK ATÖLYESİ ÖĞRENCİ SERGİSİ, BAŞLANGICINDAN BUGÜNE 2003- 2015” adını taşıyan sergi, 27 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde gezilebilir.
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.