Bakanı Ramazanoğlu Tecavüze, istismara sıfır tolerans - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Bakanı Ramazanoğlu Tecavüze, istismara sıfır tolerans

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, tecavüz, cinsel istismar, şiddet konularına kendisinin ve bakanlığının sıfır toleransı olduğunu söyledi.
Bu haber 820 kere okunmuş.26 Mart 2016, Cumartesi - 18:58

Milli Türk Talebe Birliğinde (MTTB) "Cumartesi Sohbetleri" etkinliğine Bakan Ramazanoğlu, terör mağduru il ve ilçelerde Aile Sosyal Destek Projesini uygulamaya aldıklarını, projenin, her ailenin bir sosyal danışmanı olması temelinde ilerlediğini bildirdi.

"Aynı aile hekimi gibi. Oradan modellenmiş bir çalışma biçimi. 1.000 aileye bir sosyal danışman. Ailelerimizi ziyaret ediyor sonra o ailenin içeriden bir danışmanı oluyor" diyen Bakan Ramazanoğlu, bu danışmanların ailede daha yeni başlamış, dışarıya yansımamış ekonomik, sağlık ve eğitim problemleri, ensest vakalar, aile içi şiddet, aile içi tecavüz olayları gibi konuları başından tespit edeceklerini kaydetti.

Bakan Ramazanoğlu, projeyle 2019 ve 2023 hedefleri kapsamında yaklaşık 20 bin sosyal aile danışmanıyla tüm Türkiye'ye hizmet vereceklerini, bağımlılıkla ilgili çalışmaları da bu proje kapsamında yürüteceklerini belirtti.

Kaynak:AA

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.