Bakan Çavuşoğlu, Strazburga gidecek - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Bakan Çavuşoğlu, Strazburga gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Genel Kurulu Kış Oturumu sırasında yeni seçilen AKPM Başkanı'nı tebrik ve Avrupa Konseyi yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Strazburg’u ziyaret edecek.
Bu haber 383 kere okunmuş.25 Ocak 2016, Pazartesi - 14:45

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun 25-26 Ocak 2016 tarihlerinde, AKPM Genel Kurulu Kış Oturumu sırasında yeni seçilen AKPM Başkanı'nı tebrik ve Avrupa Konseyi yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Strazburg’u ziyaret edeceği belirtildi. Ziyaret kapsamında Çavuşoğlu'nun Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland ve yeni seçilen AKPM Başkanı ile görüşmeler gerçekleştireceği ifade edildi.

Görüşmelerde, kurucu üyesi olunan Avrupa Konseyi bünyesinde Avrupa coğrafyasının karşı karşıya bulunduğu göç, mülteci krizi, terörle mücadele ile Avrupa’da aşırıcılık ve hoşgörüsüzlüğün yükselişi gibi sınamalar ve işbirliği alanları ele alınacağı kaydedilerek, "Ülkemiz, 2016 Ocak ayı itibarıyla Avrupa Konseyi Bütçesine en fazla katkı sağlayan ülkeler arasına girmiştir. Aynı zamanda, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi ile Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde üye sayımız 12’den 18’e yükselmiştir. Sayın Bakanımızın ziyaret edecekleri AKPM Genel Kurulu Kış Oturumu’na ulusal heyetimiz ilk kez 18 üyeyle katılacaktır. Tek pan-Avrupa kuruluşu olan Avrupa Konseyi ve kurumlarıyla yakın işbirliğimiz devam edecektir" denildi. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.