Bakan Bozkır İtalyaya gidiyor - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Bakan Bozkır İtalyaya gidiyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 28-30 Ocak 2016 tarihleri arasında İtalya’ya bir ziyaret gerçekleştirecek.
Bu haber 354 kere okunmuş.27 Ocak 2016, Çarşamba - 16:54

AB Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Bozkır'ın Roma’da Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve Başbakanlık AB İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Sandro Gozi ile ayrı ayrı görüşmelerde bulunacağı belirtildi. Bakan Bozkır'ın İtalyan Senatosu'nun Dışişleri Komisyonu ve AB Politikaları Komisyonu ile İtalya Temsilciler Meclisi'nin Dışişleri Komisyonu ve AB Komisyonu başkan ve üyeleri ile ortak bir toplantıda biraraya gelerek, İtalyan parlamenterlere hitap edeceği ve sorularını cevaplandıracağı kaydedildi. Bakan Bozkır'ın ayrıca ziyareti kapsamında Napoli’de onuruna verilecek yemeğe katılarak, yerel yöneticiler, iş adamları ve akademisyenlerle biraraya geleceği ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

"Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, ziyareti sırasında İtalyan devlet televizyonu RAI’ye de bir mülakat verecektir. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın ziyaretinde Türkiye-AB ilişkileri, AB katılım müzakerelerimizin ilerletilmesi, göç yönetimi ve terörle mücadele konularında İtalyan muhataplarla görüş alışverişinde bulunulacaktır."  

Etiketler: volkan bozkır   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.