Almanya'yi salan korku nedir? - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Almanya'yi salan korku nedir?

Yarın Köln'de gerçekleştirilecek mitingden önce Alman yetkililerde 'darbe karşıtı protesto' telaşı başladı. Avrupa'nın 'demokrasi' merkezi olduğunu iddia eden Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier, Türkiye´de gerilimin arttığını öne sürerek, bunun Almanya´ya taşınmamasını istedi. Türkiye düşmanlığıyla bilinen vekil Cem Özdemir de, Erdoğan yanlılarının cezalandırılması gerektiğini söyledi.
Bu haber 1016 kere okunmuş.30 Temmuz 2016, Cumartesi - 18:30

 

Türkiye'de darbe yapmaya teşebbüs eden Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen 24 okul, yaklaşık 300 dernek ve 150 okul derslerine yardımcı kurs bulunuyor. Alman devletinin raporlarında, örgütün şeffaf olmayan yapısına dikkat çekiliyor.

Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Almanya'da da FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen çok sayıda kurum ve derneğin varlığı dikkati çekiyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Almanya'da da eğitim alanındaki çalışmalarıyla faaliyete başlayan FETÖ taraftarları, medya ve ekonomi alanlarındaki faaliyetleri ve diyalog dernekleriyle çeşitli alanlara yayıldı. FETÖ'yle ilgili olası tehdit, Almanya'nın raporlarına da yansıdı.

Baden-Württemberg Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesinin 2014 yılında uzmanlardan aldığı bilgilerle hazırladığı rapora göre, ülke genelinde bu örgüte yakınlığıyla bilinen 24 okul, yaklaşık 300 dernek ve 150 okul derslerine yardımcı kurs bulunuyor. Bunun yanı sıra "ışık evleri" olarak nitelendirilen, üniversiteye giden öğrencilerin kaldığı çok sayıda apartman dairesi de Almanya'da faaliyet gösteriyor

 

 
 

Etiketler: almanya   feto   korku   yapılanma  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.