Akustik Piramit Ses Yalıtım Süngeri - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Akustik Piramit Ses Yalıtım Süngeri

Piramit Süngeler Yüksek değerde ses emici özelliğe sahip akustik piramit süngerler, adını yapısı gereği piramit biçiminden almıştır. Piramit formu sayesinde, estetik açıdan da oldukça ideal olan farklı renklere ve tasarımlara sahip, mekanlarınızda kolay uygulanabilir olması sayesinde işçilik masrafı olmadan uygulayabileceğiniz akustik piramit süngerler, ayrıca yanmaz özelliği ile alev almaz formda da üretilmektedir.
Bu haber 1249 kere okunmuş.04 Mart 2016, Cuma - 12:39

Piramit süngerler açık gözeneklere sahip ve ortamdaki gürültüleri yutan yüksek yoğunluğa sahip bir ses yalıtım süngerlerinden birisidir. Yumuşak bir yapısı vardır ve uygulanacak yerlere kolaylıkla uygulanabilen malzemelerden sadece birisidir.  Bilindiği gibi ses yalıtımı dışarıdan gelen gürültüyü en aza indirmek için kullanılır. Piramit süngerler de bu gürültüleri en aza indirmek için ve ortamdaki sesi dengelemek için kullanılmaktadır.

Akustik piramit süngerler piramit şeklinde olduğu için bu ismi almıştır. Ses yalıtımı malzemeleri arasında en ucuz denilebilen ürünlerden birisidir. Akustik piramit ses yalıtım süngeri  kadife kumaş ile kaplanmıştır.  Hem tavanlara hem de duvarlara uygulanabilmektedir. Genelde siyah, gri ve beyaz renkleri tercih edildiği için bu renkler satılmaktadır fakat isteğiniz renklere göre üretimi yapılmaktadır.  Akustik piramit süngerler kendi arasında akustik piramit süngerler ve yanmaz piramit sünger şeklinde ikiye ayrılır. Yanmaz piramit süngerler adından da anlaşılacağı gibi yanmaz nitelikte bir sünger olup poliüretan hammaddesiyle üretilmiştir. 

Kullanım alanları oldukça geniş olan akustik piramit süngerler, ses kayıt stüdyoları, yat motorları, makine daireleri, müzik odaları, yayınevleri, motor daireleri gibi mekanlarda başarılı sonuçlar verir. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda her alanda yeterli akustik düzeni de sağlar. Hastaneler, toplantı salonları, iş yerleri, terminaller, spor kompleksleri, oteller, kamu binaları, ofisler ve birçok farklı mekanda kullanılabilir.

Teknik özeliklerinden de bahsedecek olursak; 200 cm ile 100 cm x 100 cm ölçülerinde ve 30mm ve 40 mm kalınlıklarında üretilip satılmaktadır. Ayrıca siz biraz daha kalın olsun derseniz 50 mm ye kadar üretimleri bulunmaktadır. Ürünlerimiz kalite bakımından 1.sınıf A kalite hammaddelerinden üretilmektedir. Akustik piramit sünger ve yanmaz akustik sünger aralarındaki tek fark yüzey şekillerinin birbirlerinden farklı oluşudur. Bunun dışında diğer özellikleri aynıdır. Piramit sünger fiyatları malzemenin kalınlığı dansite ( yoğunluğu) na göre fiyat farklılığı gösterebilir. https://www.piramitsunger.org adresimizi ziyaret edip ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.