Akıncı ve Anastasiadis Nobel Barış ödülüne aday gösterilebilir - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Akıncı ve Anastasiadis Nobel Barış ödülüne aday gösterilebilir

Kıbrıs Rum Kesiminde yayınlanan gazetelerden Simerini, Financial Times’ın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Nobel Barış Ödülü’ne aday olabileceği görüşünü ortaya attığına dikkat çekti.
Bu haber 397 kere okunmuş.27 Ocak 2016, Çarşamba - 16:55

Gazete, Financial Times’ın Davos’ta olup bitenlere yer verdiği haberini “Eşit Liderler Nobel Barış Ödülünü Paylaşabilir” başlığıyla aktardı. Haberde, iki liderin Nobel’e aday olabileceğini şu ifadelerle kullandı: "Davos’a bu yılki Nobel Barış Ödülü’nün potansiyel iki adayı; Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ve Kıbrıslı Türk ‘mevkidaşı’ Mustafa Akıncı katıldı. İki lider yıllardır bölünmüş olan Ada’yı yeniden birleştirecek anlaşmayı başarmada kararlılık belirtti.”

Habere göre, Financial Times son olarak Anastaiadis’in “Görüşülüp çözülmeyi bekleyen tek konu para değil, Türk askerlerinin ayrılması, garantiler, güvenlik konuları anlaşmazlık noktası olmaya devam ediyor” cümlelerine de yer verdi. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.