Üniversite öğrencilerinden yılbaşı protestosu - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Üniversite öğrencilerinden yılbaşı protestosu

Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup üniversite öğrencisi, Beyazıt Meydanı'nda yılbaşı kutlamalarını protesto etti. ‘Müslüman Noel Kutlamaz’ ve ‘Edep Yahu’ yazılı pankart ve dövizler açan grup, Kur'an-ı Kerim okuyup, basın açıklaması yaptı.
Bu haber 218 kere okunmuş.30 Aralık 2015, Çarşamba - 15:09

Her yılbaşı öncesinde Beyazıt Meydanı'nda toplanarak yılbaşı kutlamalarını protesto eden Anadolu Gençlik Derneği üyesi üniversite öğrencileri, eylem geleneğini bu yıl da sürdürdü. Geçen yılların aksine bu kez eylemlerinde şişme Noel Baba kullanmayan grup, basın açıklaması yaptı.

Kar yağışı altında Beyazıt Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, "Müslüman Noel Kutlamaz" ve "Edep Yahu" yazılı pankart ve dövizler açarak yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi.

"İNSANLARIN ÜZERİNE BOMBALAR YAĞARKEN, SEN EĞLENEMEZSİN"

Grup basın açıklaması öncesinde Kur'an-ı Kerim okuyarak, tekbir getirdi. Daha sonra grup adına açıklamada bulunan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Başkanı Muhammet Kılıç, “Doğuda yaşam savaşı varken batının yılbaşı telaşına ortak olamazsın. Allah'ın bizleri kardeş ilan ettiği insanların üzerine bombalar yağarken, sen eğlenemezsin. Kardeşlerin açlıktan ölürken, İslam Medeniyeti'nin tesis edildiği topraklardan, öz yurtlarından, vatanlarından kaçmak zorunda kalıp, denizlerin bilinmezliklerinde kaybolurken veya minicik bir yavrunun bedeni kıyımıza vururken sen eğlenemezsin.

Suriye, Irak, Yemen kan gölüne çevrilmiş, Mısır'ın seçilmiş meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi 900 gündür Mısır zindanlarında tutulurken, Bangladeş’te Müslüman kardeşlerin zalim yönetim tarafından tek tek idam edilirken, hele de vatanın doğusu harp meydanına dönmüş sanki bir projeye yem edilecek gibi kaynatılırken, sen yılbaşı kutlayamazsın” dedi.  Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.