Şehit ailelerinden akademisyenlere tepki - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Şehit ailelerinden akademisyenlere tepki

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, 'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza atan akademisyenlere tepki gösterdi. Hızal, 'Şehit aileleri ve gaziler olarak hakkımızı helal etmiyoruz' dedi.
Bu haber 214 kere okunmuş.15 Ocak 2016, Cuma - 21:37

Dernek binasında basın açıklaması yapan Hızal, ”Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bugün geldiğimiz bu durumda yıllardır terörle mücadelenin dış güçler tarafından desteklendiği bilinmekteydi. Bugünlerde görüldü ki ülkemizin geleceğine yön verecek olan bu şahsiyetsizler, bu milletin etnik kökenlerini, genlerini, bu milletin bölünmesi ve parçalanması için akademik kariyerlerini yapan şahsiyetsizlerdir.”dedi.

“ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER OLARAK HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”
Şehit aileleri ve gazileri olarak akademisyenlere haklarını helal etmediklerini belirten Hızal” Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza vatan, millet, devlet ve bayrak sevgisini aşılayacaklarına, bu ülkenin birlik, beraberlik, kardeşliğine nasıl bir yol yaparız diyen, bir grup akademisyen furyasının içerisindeyiz. Bu cennet vatanımızda bizler için çok kıymetli ve onur duyduğumu bu makamlara gelen bu zihniyeti taşıyan akademisyenlere şehit aileleri ve gaziler olarak haklarımızı helal etmiyoruz.

Demokrasi ve insan haklarından bahseden bu şahsiyetsizlere sormak gerekiyor. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, terörle mücadele de canlarını hiçe sayarak, şehit olan ve yaralanan askerlerimin, polisimin insan hakkı, yaşama hakkı demokratik hakkı yok mu? Şehidimizin eşlerinin, çocuklarının ve anne babalarımızın insan hakları demokratik hakları yok mu? “diye konuştu.

“KENDİNİ AYDIN ZANNEDEN KARANLIK VATAN HAİNLERİ”
Bildiriye imza atan akademisyenlerin vatan haini olduğunu aktaran Hızal tepkisini şu şekilde dile getirdi.
“Kendilerini aydın zanneden karanlık vatan hainleri, bu güzelim vatanımızın suyundan, denizinden, dağından, ovasından, ekmeğinden ve her türlü nimetlerinden faydalanan zalimler, bu şehitlerimizin geride kalan doğmamış çocukları, gözü yaşlı yavrularının anne ve babalarımızın bu feryatları sizlerin hiç mi vicdanlarınızı sızlatmıyor? Bu nasıl insanlıktır, bu nasıl caniliktir.

Bu aziz şehitlerimiz belki bu dünyada haklarını soramayacaklar ama gerçek, dünyada şehitlerimizin aziz kanında boğulacaksınız. Bu mücadelede kolunu, bacağını kaybeden kahramanlarımın uzuvları sizlerden hesap soracaklar. Bu uğurda şehitlerimizi geride kalan yetimlerimizin ve ana babalarımızın hakları sizleri inşallah perişan edecektir.”
Hızal, bildiriye imza atan akademisyenlerin hukuk önünde hesap vermesini istediklerini sözlerine ekledi. 

Etiketler: akademisyen   şehit aileleri   sivas   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.