Kendilerini böyle astılar - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Kendilerini böyle astılar

Bursa'da, Türk Haber-Sen üyeleri, PTT’nin ATM’lerinde noksan olduğu anlaşılan 285 bin lirayı araştıran Türk Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Avcı ve Şube Yardımcısı Alptekin Sütçü hakkında soruşturma açılmasını temsili idamla protesto etti.
Bu haber 208 kere okunmuş.13 Ocak 2016, Çarşamba - 14:20

 İdam gömleği giydirilen Avcı ve Sütçü, şehrin göbeğinde darağacında sallandırıldı.
Bir süre önce ay yapılan kontrolde, PTT Merkez Müdürlüğü'ne bağlı 9 ATM’de toplam 285 bin lira paranın noksan olduğu anlaşıldı. Sorumluların hala bulunamamasını protesto etmek için Türk Haber-Sen üyeleri PTT önünde birçok ilginç bir eylem yaptı. Bu eylemler üzerine, Türk Haber-Sen Bursa Şubebi Başkanı Orhan Avcı hakkında memuriyetten men soruşturması açıldı. Türk Haber-Sen Bursa Şube Yardımcısı Alptekin Sütçü hakkında da savunması alınmadan sürgün kararı alındı. 

Sadece 9 ATM’den toplam 285 bin lira parayı çalanların bulunması için eylem yaptıklarını, bu eylemler sonunda hırsızların değil de hırsızları araştıranların cezalandırıldığını ileri süren Orhan Avcı ve Alptekin Sütçü, PTT Ulucami binası önüne idam sehpası kurup, idam gömleği giyerek kendilerini astı.
Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Türk Kamu Sen Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Kamuda zulmün, baskının ne seviyeye geldiğini nasıl ifade edebiliriz diye düşündük. Bugün burada PTT önünde darağaçları kurarak, PTT’de yaşanan hırsızlığı, baskıyı, zulmü ve ötekileştirmeyi ve bununla alakalı yaşanan gelişmeleri protesto etmek istedik. Milletin parasını çalanlar bulunsun diye eylem yaptığı için arkadaşlarımız yargısız infaz edildi. Orhan Avcı’nın memuriyetten men talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevkini, Alptekin Sütçü’nün ise muz cumhuriyetlerinde bile rastlanmayacak şekilde savurması dahi alınmadan Keşan’a sürgün edilmesini protesto etmek ve kamuoyuna paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Bundan yaklaşık 270 gün önce Heykel PTT ATM’lerinden 285 bin lira çalındı. Bu soygunu tespit eden sendika yöneticimize soruşturma açtılar. Hırsızlığı yapana değil, hırsızlığı tespit edene ceza verdiler" dedi. 

Darağacına çıkmadan önce son sözleri sorulan Orhan Avcı ise, “Buradan soruyorum; suçum ne? Ne suç işledim? Mesaiden mi çaldım? İşe mi gitmedim, işimi mi yapamadım? Suçumuz ne bunu öğrenmek istiyoruz. 270 gündür devletin, fakir fukaranın, parası nerede, kimin cebinde, kimler çaldı? Çalınmasına kimler müsaade etti? Herhangi bir bilgi belge yok. Birinci derecede sorumlu olan müdür makamında oturuyor. Parayı biz mi çaldık? Bütün cezaları verseniz bile bizi susturamazsınız. Bizi yağlı urganlara da çekseniz konuşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

BURAK TÜRKER
 

Etiketler: kendilerini   böyle   astılar   haber   haberler  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.