Hisarcıklıoğlundan Bozkıra hayırlı olsun ziyareti - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Hisarcıklıoğlundan Bozkıra hayırlı olsun ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, “Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinde eğer bu günlere gelebildiysek burada gördüğünüz işveren, işçi bütün sosyal temsilcilerin mevcudiyeti, bizimle beraber olmaları, bu konuya yürekten inanmaları ve hiçbir desteği esirgememeleri sayesinde olmuştur” dedi.
Bu haber 220 kere okunmuş.08 Aralık 2015, Salı - 18:29

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki sivil toplum kuruluşları tensilcileri AB Bakanı Bozkır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmada Bakan Bozkır, “Her zaman çok büyük desteğini gördüğüm buradaki bütün başkanlarıma şükran borçluyum. Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerinde eğer bu günlere gelebildiysek; burada gördüğünüz işveren, işçi bütün sosyal temsilcilerin mevcudiyeti, bizimle beraber olmaları, bu konuya yürekten inanmaları ve hiçbir desteği esirgememeleri sayesinde olmuştur. Aslında Türkiye’nin her zaman görmek istediği manzara da budur. Türkiye’nin her kesiminden ve çok önemli başkanların bir arada ve belki aralarında iş konularında müzakere ettikleri konular olsa bile burada bu dayanışmayı, aile fotoğrafını göstermeleri Türkiye’nin gerçekten tercih ettiği, görmeyi her zaman istediği bir tablodur. Böyle bir tabloyla Avrupa Birliği sürecine devam edecek olmamız beni gururlandırıyor ve onur veriyor” ifadelerini kullandı.

“KARTLAR YENİDEN DAĞITILDI VE TÜRKİYE HAK ETTİĞİ NOKTALARA DOĞRU BUNDAN SONRA GÜVENLE İLERLEYECEK”
“Zor günleri geride bıraktık. Önümüzde çok yeni bir kapı açılmış vaziyette” diyen Bozkır, şöyle devam etti:
“Paradigma değişti, kartlar yeniden dağıtıldı ve Türkiye hak ettiği noktalara doğru bundan sonra güvenle ilerleyecek. Zor günlerde beraber olduğumuz bu çok değerli dostlarımız, başkanlarımızla, bu iyi günlerimizde, ulaşmak istediğimiz hedeflerimizde hep beraber olacağız. 2004 yılında da beraberdik, sıkıntılı günlerde de beraberdik, inşallah vizenin kalktığı, fasılların peyderpey açıldığı günlerin hepsinde de beraber olmayı ben şahsen arzu ediyorum.”

“BİRİZ, BERABERİZ VE BU SÜRECİN DAHA HIZLI, DAHA POZİTİF GEÇMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN KATKIYI YAPACAĞIZ”
“Hepinizin de bildiği gibi Karma Ticari Komite Avrupa Birliği’nin 3 tane temas kurumundan bir tanesi” diyen Hisarcıklıoğlu ise şunları kaydetti: “Bir tanesi hükümetler arası, bir tanesi parlamentolar arası, bir tanesi de meslek örgütleri. Bu kapsamda Sayın Bakanımız zaten Brüksel’de iken büyükelçilik döneminde bizlere ev sahipliği yapmıştı. Geçmiş kariyerinde çok başarılı bir diplomatik hayatı var. Bakanlığı döneminde de Karma Ticari komite olarak çok memnunuz. Bu sefer ayağı uğurlu da geldi. İnşallah AB ile önümüzdeki dönemde gerek fasılların aşılması gerek de vizesiz seyahat etme hakkı gerek diğer toplumsal meselelerimizde pozitif bir gündem ajandamız oluştu. Ben bu kapsamda Sayın Bakanımıza bütün meslek örgütleri olarak yakın çalışma içerisinde olacağız. Zaten biriz, beraberiz ve bu sürecin daha hızlı, daha pozitif geçmesi için elimizden gelen katkıyı yapacağız. Sayın Bakanımıza da bu dönemde başarılar diliyoruz. Ben başarılı olacağına inanıyorum çünkü Türkiye’de bu konuyu en iyi bilen bakanlardan bir tanesi. Ülke açısından büyük bir şans.”  

CEM GEÇİM

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.