Blogger anneler Minopoliste bir araya geldi - Haber, Güncel Haberler, Sondakika Haberler,Habermedya.com.tr\'de ®

Blogger anneler Minopoliste bir araya geldi

Çocukların eğlenerek öğrendiği ve birçok mesleği deneyimleme şansı bulduğu Minopolis ile Şehrin Çocuk Hali’nin ortaklaşa düzenlediği proje, blog yazarı anneleri ve çocuklarını bir araya getirdi.
Bu haber 314 kere okunmuş.30 Kasım 2015, Pazartesi - 11:23

Birçok blog yazarı annenin ve çocuklarının katıldığı ‘’Blogger Anneler Toplantısı’’ etkinliğinde çocuklar, meslekleri deneyimlerken keyifli saatler geçirdi. Kendi bloglarının yer aldığı internet sitelerinin kurucuları olan anneler, yazar Derya Özel ve Ayşe Kucuroğlu’nun bir araya geldiği etkinlikte, ‘define bulma’ oyunu ile eğlenen çocuklar oyunun ardından sürpriz bir doğum günü kutlaması ile karşılaştı. Toplantıya çocukları ile katılan Ayşe Kucuroğlu çalışan bir annenin gözünden hayata bakışını şu sözlerle ifade etti: ‘’Çocuklarla birlikte olduğunuz zaman o kalabalık ve adrenaline alışmış oluyorsunuz. İş hayatında günlük yaşantınızda olumsuz olaylarla karşılaşıyorsunuz ancak çocuklarınızın varlığını hissetmek daha dinç ve dik durmanızı sağlıyor.’’

‘ÇOCUKLARIN ELİNDE KOCA BİR DÜNYA VAR’
Blogger annelerin etkili olduğunu dile getiren Kucuroğlu, ‘’Minopolis’in çocukları küçük yaştan itibaren meslek hayatına alıştırmaları çok güzel. Çalışan bir anne olarak çocuklarımın buraya gelmesini keyifli buluyorum. Biz küçükken oyuncak bebeklerle yapbozlarla oynardık. Oysa şimdiki çocukların elinde kocaman bir dünya var. Bu açıdan çok şanslılar. Eğer ben küçükken böyle bir dünyanın içinde yer almış olsaydım belki daha yüksek hedeflerim olabilirdi. Onları hayata bu şekilde hazırlamak çok doğru’’ dedi. Kaç çocuğa sahip olunursa olunsun anneliğin, hayatın getirdiği en güzel duygu olduğunu belirten Kucuroğlu, ‘’Bir çocuğunuz da olsa beş çocuğunuz da olsa bu hayatın getirdiği en güzel duygu. Bir yere yetişmeye çalışmak veya yetişememek gibi durumlar oldukça zor. Anneler büyük emek veriyorlar ama ne kadar az şikayet ederlerse hayatı o kadar çok kucaklayabilirler. Benim de hayatta mottom hep bu oldu’’ diye konuştu.
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.